| Violetta69 a întrebat:

Sunt destul de confuza in privinta unei chestii... Mie imi place de cineva doar atunci cand persoana aceea este langa mine, dar asa, in restul timpului nu simt nicio atractie si totusi, ma gandesc la ea. In plus, sunt destul de influentata de parerile celor din jur, persoane care nu prea il tolereaza... Cum pot stii ce simt? El ma place, dar nu vreau sa imi incomodez prietenii cu prezenta lui si cateodata nu stiu ce simt. Adica sunt atrasa de el doar cand e in preajma mea si nu e vorba de frumusete aici, fiindca mi se pare ca e cam inalt pentru mine si e cam urat, dar nu prea imi pasa de aspect. Si azi mi-a zis ceva ce m-a deranjat, imi pasa parerea sa si cand sunt undeva, peste tot il caut cu privirea, stiind ca si el e acolo.

Ce as putea face sa nu mai fiu atat de confuza? Funda.

2 răspunsuri:
| Hakuouki a răspuns:

Buna sa-ti fie inima, sincer sa fiu nu stiu de ce ma mai bag la intrebari de genul cand eu nu ma priceplaughing Deci dupa mine o atractie exista intre voi, dar e doar o mica scanteie, poate de aceea nu simti atractia daca el e absent, poate ar trebui sa nu te mai gandesti la ce spun prietenii tai, ar trebui sa se bucure ca tu esti fericita alaturi de el si cu asta basta, iar daca el face glume proaste sau ceva ai putea iesii cu el si apoi cu prietenii(desi ar fi cam complicat), sunt sigur ca poti face cumva sa impaci si capra si varza, dar intre voi este ceva, credeti ca e corect sa lasati aceasta scanteie sa se stinga din cauza prietenilor sau e datoria voastra sa o lasati sa arda pentru amandoi? Iti zic eu, trebuie sa o lasati sa arda. Defecte toti avem, trebuie doar sa invete sa le placa si pe acelea. Cat despre confuzia ta, lasa lucrurile sa decurga si vei vedea ce va fi si totul va devenii clar.

| principessa1994 a răspuns:

Salut, daca ai acei fiori si fluturi in stomac cind il vezi e dragoste.Dar aca zici ca cind nu e alaturi nu iti place deja, nu prea cred. Poate e o atasare fata de el. Stii ti-ar prinde bine sa asezi feacare gind pe raftul sau.Ia si te gndeste poate asta e doar o atractie. Si mai zici ca el ca el ti-a reprosat ceva ce te-a deranjat, depinde ce ti-a zis. Daca nu ii place ceva la tine si vrea sa te schimbe mai bine lasa-l sa plece, tu nu te schimba pentru cineva, deaorece cine te iubeste, te iubeste cu toate defectele pe care le ai.