| BarnyTheKoala a întrebat:

Sunt destul de speriata deoarece parintii mei au divortat iar mama vrea sa ne mutam in Cluj. Habar nu am cum sa reactionez pentru ca nu sunt pregatita sa las in spate viata din orasul meu actual, mai ales e tata. Sunt foarte speriata. Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Viata isi urmeaza cursul si tu pe mama ta, conform hotararii judecatoresti.
Nu ai nevoie de pregatire sepciala, esti copil si copii isi fac prieteni peste tot, pentru voi este usor!
Probabil ca, in vacanta, tatal te va lua la el, dar intre timp, viata ta, va fi elgata de a mamei tale, la Cluj.
Eu as vedea partea buna a lucrurilor aici, certurile si nefericirea printilor au incetat, un loc nou, inseamna un inceput nou, cu multi prieteni, cu multe lucuri noi si multe oportunitati, fiind un oras mare si modern.
In plus, poti sa fii vedeta scolii, pentru ca toti ochii vor fi pe tine, pe noul copil care poate sa arate cat este de bun, destept si sa devina popular peste noapte.
Eu nu vad nici un motiv pentru care ai putea fii speriata, dimpotriva, bucura-te de aceste schimbari benefice pentru tine si ai tai.

1 răspuns:
| FaraNumePls a răspuns:

E mișto in Cluj. Fugi, fugi.