| Aleeeeexeeeee a întrebat:

Sunt disperata! Imi vine sa fug de acasa de un an cam asa tot imi vine sa fug sa scap de disperatu de tata ca nu mai pot sa ii spun tata. De cand eram mica se certa cu mine in fiecare zi, si mama ca mama se baga pentru copilul ei. Dar de la un timp ma rog la Dumnezeu sa plece o luna mai mult sa nu mai plang in fiecare zi, nu exista zi in care sa nu plang si sa nu am in cap sa fug de acasa. Nu ma lasa nici sa stau in fata blocului, am 14 ani si nu ma lasa sa fac nimic, cand ma duc afara cu vecina mea are 14 ani ea sta mai mult decat stau eu afara si nu umbla prin cluburi e fata cuminte, nici cu ea nu ma lasa sa stau e nebun nu stiu cum sa o conving pe mama sa il duc la psiholog deci nu mai rezist cu el nu mai pot sa ii spun tata. Daca e sa fug de acasa nu vreau sa fac greva foamei pe strada vreau doar sal speri ca sa vada cum e. Ma face de ras la sedintele cu parinti incepe sa urle ca nu-i convine nimic si imi spune ca sunt cea mai proasta ca nu fac nimic bine ca mai BINE NU MA FACEA si mau durut aceste cuvinte si i-am zis ca trebuia sa se protejeze! Ma jur nu mai rezist innebunesc x( pe zi ce trece tot mai nebuna is tot pe cearta nu mai rezist va rog ajutati-ma!

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Poate ca nu e asa de rau la suflet.Dar poate are si el dreptate in felul lui.Vezi ce grea este viata, poate aveti neajunsuri si greutati financiare, vezi ce se intampla cu violuri, rapiri sechestrare de minore etc.
Cred ca daca ai avea rude mai mari ca varsta si te-ar lua sub protectia loe s-ar schimba situatia.

| Voidwithin a răspuns:

Foarte nasol nu prea ai ce sa faci decat sa-i zici verde-n fata ce te doare.
Si sa-i zici ca o murit comunistii si ca acum s-a mai schimbat lumea (de fapt nici pe vremea aia nu se comportau asa, erau mai normali ca acumhappy ).

| frum a răspuns:

E retardat handicapat prost crescut se crede buricul pamantului! Sper ca ai prins curaj dupa atata timp
sa iti bagi picioarele
in ce zice. din pacate exista si parinti dezaxati, in loc sa accepte orice, ca ai evoluat fata de gandirea de pe
vremea lui buna-sa si sa fie bucuros ca ai viata, creier, libertate... el
face asta. Elibereaza-te! asculta-ma! nici moartea nu poate fii mai grea

| InTell a răspuns:

Nu este o solutie sa pleci de acasa, vorbeste cu parintii tai ce nu iti convine. "Incearca sa le vorbesti frumos!" Oricum vei pleca de acasa la o anumita varsta. Puneti intrebarea..."Care este diferenta intre mine si un copil care isi doreste niste parinti, oricat de nebun este TATA." Incearca sa te bucuri de viata alaturi de familia ta, si invata sa pretuiesti ce ai.
P.s:afara este foarte, foarte, foarte frig.

| Aleeeeexeeeee explică (pentru InTell):

Cu vorba buna nu mai merge PSIHOLOG scrie pe el, prin psiholog as putea sa vorbesc cu el daca nu nu pot am mai incercat cand eram mic, deci de cand aveam vreo 8 ani ma certa in fiecare zi cum am mai spus am ajuns sa ma rog sa plece de acasa!

| Aleeeeexeeeee explică:

P.S: Imi spune ca sunt VAGABOANDA ca stau afara la ora 20:00 in FATA BLOCULUI! Si gaseste orice motiv de cearta ca sa se certe cu mine, mama imi ia apararea ca asa e mama. Dar nul mai suport asi pleca asa sa il speri dar mie foarte mila de mami o iubesc enorm.

| lavinia56 a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa faci acest pas de a pleca de acasa cred ca ar trebui sa vorbesti cu tatal tau sau daca vrei sa pleci eu zic sa de duci sa dormi o seara la o prietena sa dormi si asa il speri dar daca nu vrei sa o speri pe mama ta cred ca ar trebui sa vorbesti cu ea sa al convinga intr-un fel. Funda?

| Aleeeeexeeeee explică (pentru lavinia56):

Pai da daca e sa plec plec la o fata si imi inchid telefonul.