| IanSomerhalder a întrebat:

sunt fata am 15 ani si sunt foarte complexata de felul in care arat, am 1, 67m si 70-71 kg,vara asta nu am iesit p nicaieri(piscina,mare)la mare trebuia sa ma duc cu fratele meu dar sunt prea complexata., si nu nici nu stiu cu ce sa ma imbrac sa nu se vada burta sau picioarele groase, ma puteti ajuta cu ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| selysol a răspuns:

Buna poti sa dai kg in plus prin vointa miscare si alimentatie cauta pe google diferite exercitii pentru abdomen si picioare care sa le practici acasa poti sa mergi si la sala sau pur si simplu le faci acasa poti urca scarile cat de multi poti manaca de 3 ori pe zi dar atentie ce mananci supe carne fiarta niste mancaruri mai usoare care sa nu fie bogate in grasimi iar intre mese mananca cate un fruct si seara nu manca mai tarziu de 6 poti face zilnic cateva ture de alergari cu pauza intre ele cel putin 30 de minue si pe zi ce trece mai maresti timpul de alergari sa nu faci marea prostie sa te infometezi pentru ca iti strici stomacul el fiind obisnuit cu mancarea mananca pana ce te saturi nu pana nu mai poti happy prima saptamana sau primele zile va fi mai greu sa te obisnuisesti cu acest program dar nu renunta daca vrei sa slabestei fi optimista si spuneti in sinea ta ca vei reusi sa faci ce ti-ai propus poti sa mergi linistita la pisicina sau la mare purtand niste costume de baie care sa te avantajeze de exemplu un costum compus din niste pantaloni foarte scurti care sa iti mascheze din picioare si un maieu sau ia-ti niste boxeri si un sutien iar pe talie pai sa pui un pareo daca nu ai un pareo poti sa iti faci unul dintr-o esarfa mai mare care o pui in doua si o legi de brau aceasta iti va masca picioarele dar si putin din burtica. ditreazate si bucurate de vara si lasa kg in plus cine te place te place asa cum estiwinking sper ca te-am ajutat multa baftahappy

2 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Pai daca esti asa complexata, du-te la sala si mai dai kilogramele in plus jos si ai grija cu alimentatia, asta sa te pastrezi.Totus,nu mai fi asa complexata.Cine te place, te place asa cum esti fara sa te critice pentru cateva kilograme in plus.Deci,mai gandeste-te inainte sa te stresezi atat ca unii omeni se mai uita si la caracter, nu la kilogramele in plus!

| Maria_Karina_1997 a răspuns:

Sfatul meu este sa te duci la sala, sa ai un program de masa, si sa nu mananci dulciuri des.