| Craciunitaa a întrebat:

Sunt complexata de picioarele mele. Sunt atat de subtiri. Nu stiu ce sa fac sa le am mai groase. Ceva sfaturi? Dau funda. :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
De ce sa fii complexata?
Stai calma, nimeni nu e perfect, cum te lasa Dumnezeu!
Te pup!

| nokautone a răspuns:

Da fa muschi smug sau apucate de mancat happy

| CATbleo a răspuns:

Buna.
Si eu sunt slaba si ani de zile s-a ras de mine prin liceu ca sunt slaba.
Ca am picioare subtiri.
Ajunsesem sa fiu atat de complexata incat nu mai purtam nici pantaloni scurti, nici fuste.
Am incercat sa mananc, sa fac sport, am facut 4 ani de volei si la fel am ramas.
Nici macar in inaltime n-am crescut, am tot 1.63.
Acum sunt mai mare, am casa mea, stau cu prietenul meu, suntem fericiti. Cand l-am vazut prima oara atat de rau eram complexata de ceea ce mi s-a zis in liceu, incat i-am zis ca am picioare oribile, subtiri si ca nu vreau sa port fuste.
A ras, m-a luat in brate, m-a pupat si mi-a zis ca el nu a vazut asta, dimpotriva. Mi-a zis ca am cele mai faine picioare, si ca am cel mai fain corp. Pentru el, bineinteles.
El m-a facut sa am incredere in mine si sa constientizez ca pur si simplu asa sunt construiti unii oameni si ca noi suntem norocoase.
O sa ajungem sa fim sexy la 46 de ani.
O sa purtam fuste la 50 fara sa fim complexate.
Nu spun ca noi astea slabe suntem crema din prajitura, nu. Spun ca toate femeile sunt frumoase, mai ales daca au pentru cine.
Invata sa te iubesti si sa te accepti.
Invata sa porti haine care sa te puna altfel in evidenta.
Eu am invatat ce fel de fuste sa port, ce fel de pantaloni, ce fel de pantofi cu toc (stii problema, pantofii cu toc pentru noi sunt imposbil de purtat, pentru ca alungesc) sa port. Ce fel de balerini, rochii lungi si ce fel de imprimeuri.
Si am invatat sa fiu recunoscatoare ca am picioare. Poate suna stupid, dar nu e.
Nu dispera. Invata sa porti, totul arata bine daca este purtat cum trebuie.
Exemple:
nu purta blugi skinny decat daca sunt sub talie, si peste glezna.
(te fac sa pari mai mica de inaltime, si atunci nu mai pari slaba, ci pari fit).
balerinii trebuie sa fie cu model, intotdeauna rotunzi sau usor ascutiti.
Poarta fuste creion foarte mulate, cu bluze lejere, largi sus. Vei vedea singura efectul. happy
Incearca sa porti rochii lungi netransparente. Am avut experiente urate cu rochii lungi, transparente...
Poarta curele colorate, blugi colorati, fuste sailor-moon (cu pliuri mari). Fac picioarele sa scoata in evidenta forma rotunjita.
Pantofii cu toc sa aiba tocul potrivit de gros. Prea subtire va arata ciudat, prea gros va arata oribil.
Marimea potrivita este 7-8 cm.
Poarta baggie jeans cu tocuri sau cu sandale.
Si joaca-te cu culorile si cu layering.
happy
Ai grija de tine.
Nu mai fii complexata, arati foarte bine.