| Simona_3986 a întrebat:

sunt impreuna cu un baiat de 5 luni jumate ne intelegem foarte bine, insa eu cu parintii mei ma cert tot timpul mai mult cu tatal meu (vitreg) m-am saturat sa ne certam mereu tot timpul gaseste cate un motiv de cearta acum cateva seri ne am certat foarte urat si am lesinat pentru prima oara mam simtit foarte rau. prietenu meu mi-a zis ca ma va ajuta si daca vreau ma pot muta cu el am 18 ani si chiar as vrea sa ma mut impreuna cu el ma inteleg foarte bine cu fam lui desi imi e cam teama sa fac acest pas pentru ca in multe cazuri se despart sau alte chestii dar el mi-a zis ca nu va putea face asa ceva ca ma iubeste si nu vrea sa ma piarda ar face orice sa imi fie mie bine. acum nu stiu ce sa fac nu vreau sa fac o greseala dar nici cu ai mei numai pot sta in casa. dati-un un sfat va rog

1 răspuns:
| Georgy98 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine este sa incerci sa te intelegi cu parintii, or fi ei sariti de pe fix dar nu uita un lucru :TE-AU CRESCUT! nu cred ca o sa poti sta certata cu tatal tau chiar daca e vitreg, dar mai ales nu poti uita de mama ta, nu ii mai baga in seama, spune-le ca e decizia ta de a sta cu acest baiat, ca nici lor nu le-ar conveni daca unul din parintii acestora le-ar interzice sa mai aiba o relatie, e absurz, daca tu simti cu adevarat nevoia si nu mai poti suporta reprosurile ei bine poti face un mic pas si te poti muta ...ai tai daca cu adevarat te iubesc iti vor duce lipsa si vor lasa orgoliul si reprosurile la o parte ...Eu nu sunt cea indicata persoana in a da sfaturi am doar 14 ani, nu am trecut prin chesti de genul asta happy dar tu fa un singur lucru:FA CE-TI DICTEAZA INIMA