| 2003Gabriela a întrebat:

TPU! Sunt in clasa a 6-a. La scoala nimeni nu vorbeste cu mine, ma barfesc, alti ma insulta si in fata, din clasa 1 pana acum ( sunt la aceasi scoala si nu as vrea sa ma mut. M-am atasat foarte mult de profesori). M-am gandit sa ma sinucid, dar mi-am dat seama ca nu este o solutie si ca nu are de ce sa sufere familia mea din cauza la niste prosti....nu am avut niciun prieten, la scoala si nu mai suport. Vad alti cum pun poze, filmari, rad, vorbesc ...etc.... sunt o fire sensibila, rusinoasa si ma gandesc de ce nu ma place nimeni, de ce nu vorbeste nimeni cu mine, dar nu-mi dau seama.Si eu ma cred urata, grasa, dar nu cred ca este asa de important ce este la exterior si ce este la interior. Asta e parerea mea, dar parerea colegilor mei este diferita. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Scuzati-ma daca am scris ceva gresit, dar sunt foarte trista. Mersi!

Răspuns Câştigător
| NastyGirl55 a răspuns:

Oricum trebuie sa fii mai deschisa, sa faci tu primul pas si sa nu areti faptul ca esti timida;* Sunt o fire nebuna, dar mi-am gasit la liceu prieteni pe gustul meu. Oricum, la liceu e diferit, nimeni nu are treaba cu tine. Pe clasa a 6a nu ar trebui sa bagi in seama niste tampiti de 13 ani care nu gandesc. Asadar, alege tu prietenii, decat 10 falsi mai bine unul ca un frate/sora.winking Daca vrei sa vorbim iti las id meu:
ionela460@yahoo.com

6 răspunsuri:
| Rakanishuu a răspuns:

Daca ai zis ca te-ai atasat foarte mult de profesori, probabil relatia dintre tine si ei ii deranjeaza pe colegi, iar acestia, fiind deja un colectiv bine format, comploteaza impotriva ta.
Poti incerca sa comunici mai mult cu ei, sa te comporti mai frumos, sa ii ajuti ori de cate ori ai ocazia si in niciun caz sa nu ii eviti. Nimeni niciodata nu va cauta o persoana timida, nesociabila.
Oricum, gandeste-te ca peste doi ani vei fi la liceu, unde vei avea o sansa foarte mare sa iti faci prieteni.
Bafta!

| NastyGirl55 a răspuns:

Draga mea, faptul ca te-ai atasat de prieteni este un motiv de invidie pentru ceilalti. Uite de exemplu, si eu eram timida, si poate ''diferita'' de restul. Nimeni nu o sa iti fie prieten cu adevarat si mai mult de ochii lumii. Si eu voiam sa ma sinucid dar anul asta, am trecut pe clasa a 9a (filologie).Da sunt grasa, dar am ca si prietena cea mai frumoasa si sexi fata din scoala, un prieten nebun ca mine

| NastyGirl55 a răspuns (pentru NastyGirl55):

Profesori * scuzelaughing

| NastyGirl55 a răspuns (pentru NastyGirl55):

Oricum trebuie sa fii mai deschisa, sa faci tu primul pas si sa nu areti faptul ca esti timida;* Sunt o fire nebuna, dar mi-am gasit la liceu prieteni pe gustul meu. Oricum, la liceu e diferit, nimeni nu are treaba cu tine. Pe clasa a 6a nu ar trebui sa bagi in seama niste tampiti de 13 ani care nu gandesc. Asadar, alege tu prietenii, decat 10 falsi mai bine unul ca un frate/sora.winking Daca vrei sa vorbim iti las id meu:
ionela460@yahoo.com

| JoseyR a răspuns:

Ok. eu cred ca ar trebui sa iei putina atitudine si sa iti pui niste intrebari. "De ce ma barfesc? De ce ma insulta? Ce pot sa fac sa schimb asta? Sunt dispusa sa schimb asta?"
Daca iti raspunzi singura la toate aceste intrebari cred ca vei gasi singura solutia. Eu sunt a 7-a si stiu ca gimnaziul poate fi oribil dar eu mereu mi-am aparat interesele. trebuie sa lupti pentru propria reputatie. faze ca sinucis sau taiat... iti sugerez sa ti le scoti din ganduri deoarece crede-ma nu te ajuta. ai o vitata. pretuieste-o si distreaza-te. nu trebuie sa asculti tot ceea ce barfesc unii despre tine dar trebuie totusi sa ti minte un lucru: barfele au mereu in ele un strop de adevar. poate ar trebui sa asculti acel strop de adevar si sa vezi ce poti face ca sa nu mai fi enervanta sau ca sa te imbraci mai ingrijit(sau oricare ar fi barfele despre tine). nu are rost sa faci lucruri necugetate si iti sugerez sa te duci la un psiholog pentru ca crede-ma, chiar te poate ajuta. happy

| 2003Gabriela explică:

Mersi, Ionela Maria!

| NastyGirl55 a răspuns (pentru 2003Gabriela):

Cu placere, oricand :*! Nu uita, tu nu trebuie sa ii bagi in seama, O sa vezi sensul frumos al vietii pe parcurs. Inca 2 ani, si scapi de ei big grin Lasa-i sa vorbeasca cat vor, sunt sigura ca esti o fata draguta si o sa gasesti pe cineva cucare sa te poti simti in lumea tawinking