| Liana_3374 a întrebat:

Sunt Liana si am si eu o problema. O prietena m-a rugat sa o ajut cu un baiat pe care il place rugandu-ma sa intru cu elin vorba si sa aflu parerea lui despre ea. In aceasta seara, asta am si facut. Dar raspunsul lui a fost ca ii este indiferenta total. Din vorbele prietenei mele am auzit caeun tip super, si chiar incepusem sa il plac. Dar dupa discutia cu el din seara asta am tras concluzia: Il plac foarte mult. Totodata el a fost iubitul unei alte prietene ale mele, pe care nu doresc sa mi-opun in cap. Cum as putea sa il fac sa ma placa, tinand cont ca numa stie foarte bine? Eu chiar imi doresc sa fiu cu el!

6 răspunsuri:
| bogdang a răspuns:

Daca esti sigura ca nu ii esti si tu indiferenta si pe urma ca ceea ce faci sa nu influenteze prietenia voastra, atunci poti sa incerci sa ii atragi atentia, mai intai sa va imprieteniti.

Discuta cu prietena ta si explica-i totul, sa nu creda ca esti profitoare, pentru ca mai tarziu se poate sa creada ca ai mintit-o in legatura cu acea "indiferenta"... gandeste-te de doua ori daca merita ceea ce vrei sa faci!

Succeswinking

| JollyLulu a răspuns:

Incearca sa-l cunosti mai bine, sa petreceti timp impreuna si incearca sa vezi ce iti place asa mult la el. Te rog acum...verau fundita.

| dennnnnnisa a răspuns:

Ceau Ubytha happyeu spun sa ai putina rabdare. mai "date" pe langa el. va cunoasteti mai bine. vorbiti.happy. si at el va alege intre prietena ta. si tine.happybig grin. kiss. dar totul se bazeaza pe rabdare!happy:*Funda?!big grinkisskiss

| vr6 a răspuns:

Pai, Incearca sa stai mia mult timp impreuna cu el...

| Corina_5887 a răspuns:

Dar nu te temi ca vei distruge prietenia cu fata respectiva?

| Liana_3374 explică:

Corina, sincer si eu m-am gandit la chestia asta si de aceea nu stiu nici ce sa fac... De aceea sunt in dilemastraight face