| Mona29 a întrebat:

Buna TPU >: sunt noua aici, am 18 ani si am o problema si nu stiu dacă sa ma ingrijorez sau nu, am o relatie din 27 decembrie, pe 1 martie, cand am implinit 18 ani, mi-am inceput viata s*xuala. Nu am avut nici o problema pana acum câteva saptamani, am observat ca am o scurgere alba dar cu o textura branzoasa, groasa, după cateva zile mi-a trecut, insa a revenit, ce ma ingrijoreaza, este ca de 2 zile, după contactul sexual, cand ma sterg, imi raman niste urme maronii, apoi au devenit scurgeri dar in cantitate foarte mica, asta pana azi dimineata, dupa care, azi la 11, mi-a curs sange, dar fara cheaguri sau ceva, specifica menstruatiei, era clara si inchis, ca un sange de la o rana sau ceva. Am si dureri in timpul si dupa contactul sexual, mentionez ca toate contactele au fost neprotejate si toate des, cam in fiecare zi de maxim 2-3 ori, credeti ca ar putea fi ceva din cauza ca sunt prea dese contactel? Sau o afectiune ceva? Menstruatia o aveam destul de regulata, mereu imi venea in fiecare luna pe 16 uneori 11, la interval de 25-26 de zile, ultima a fost pe 16 martie si inca nu mi-a venit, au trecut 35 de zile, credeti ca a fost doar o intarziere si ca de fapt e doar menstruatia? Sau e altceva, plss ajutati-ma, dau funda >:

Răspuns Câştigător
| giulia223311 a răspuns:

Buna draga meaa, eu zic ca e doar menstruatia, mai asteapta 2-3zile sa vezi daca o sa iti curga mai mult, dar daca nu o sa iti mai curga nu e menstruatia, poate fii si de la dezvirginare ma gândesc, si intr-adevar e un pic cam des... sper ca te am ajutattt?

5 răspunsuri:
| MadRabbiT a răspuns:

E fericita câștigătoare yeeee! Ai primit candida. Ar trebui sa, mergi urgent la un ginecolog sa îți tratament. Și spune-i bulangiului sa se spele naibibla cocosel ca de acolo o ai.sa o porți sănătoasă. Amin

| Violleta2022 a răspuns:

In ce priveste menstruatia care-ti venea uneori pe 16 alteori pe 11 DENOTA ca ai un tip de ciclu NEREGULAT, care nu se poate calcula, estima si programa, ca atare nu s epoate tine nici o aplicatie sau calendar, putand fi chiar gravida.

Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala!

| sh859JD a răspuns:

Probabil a fost bagata prea adanc si a ajuns unde nu trebuia ceea ce rezultand in fisurarea unor vase de sange de acolo

| Mona29 explică (pentru sh859JD):

Posibil, multumesc pentru raspuns smug

| fata357 a răspuns:

Sunt 2 posibilități, sa fie o anumită schimbare hormonala, și de asta sa fie o menstruație mai închisă la culoare, sau sa fie vorba despre o sarcina/boala cu transmitere sexuala...cel mai bine te duci la un doctor sa afli despre ce este vorba.