| Titii a întrebat:

Sunt talentata la desen si in fiecare zi desenez ceva nou.
Dar azi am ramas fara idei.
Ma puteti ajuta?
Multumesc si funditaaa:*

Răspuns Câştigător
| NewSummer2013 a răspuns:

Buna!

Poi ce zici sa desenezi o mana cu unghii false, la care poti inventa diferite modele, sa fie cat mai interesante.

Sau ce zici de un schelet? Ai desenat pana acum asa ceva?hee hee

De fapt lasa, scheletele e usor, mai bine fa un cap de mortwinking
Acela e mai complicat tongue

Dar nu sa le copiezi de pe net, le desenzi uh singura cu manawinking

Ai incercat vreo data sa te faci pe tine insati?!
(Majoritatea oamenilor cand fac portrete ii deseneaza mai mult pe cei din jur, pe ei insasi nu preah)

Sau mai poti desena personaje din desene animate, filme, etc
Sau de ce nu, din carti? Citesti o carte, iti imaginezi personajul, iar apoi il desenezi. happy

Sau, daca esti fata...de ce nu desenezi o floare?
Sunt un infint de flori pe pamant. Si fiecare e deosebita in felul ei, are trasaturile ei aparte, culorile ei, etc. Deci, numai daca ai sta zilnik sa desenezi vreo 2-3 flori diferite, vei realiza cu nu mai termini in veci!hee hee Dar merita sa incerci!

Sau de ce nu faci o silueta de femeie, pe care sa asterni diferite haine? Poti creea un infinit de modele de haine. Si poate unele o sa-ti placa chiar atat de mult, in cat poti sa-ti faci si la craitoreasa. Si o sa te prinda si pe tine foarte bine. happy

Unii oameni mai insista pe "desenatul ochilor".
Intr-adevar "ochii sunt oglinda sufletului".
Poti incerca sa desenezi mai multe genuri de ochi, machiatzi diferiti, etc.

Si astfel poate gasesti si un machiaj sa te avantajeze (daca esti fata)

Si iata asa din joaca, iti creezi propriul stil de viata, vestimentar, manichiura, machiajul, etc.
Interesant, nu?

Ar trebui sa incerci...

O zi buna in continuare!kiss kisswinking wave

2 răspunsuri:
| NewSummer2013 a răspuns:

Sau mai poti desena diferite peisaje de gen fantasy, horror, goth, etc. Ce doresti tu! :)

Iata un site dupa care te poti inspira:
http://www.google.ro/......http?/url

Succes!;)

| zapa1 a răspuns:

Buna...
priveste pe fereastra. ce vezi? poti desena exact ce zaresti

cum a spus si TeIubesc poti desena diferite flori
poti sa desenezi peisaje din locuri in care ti-ar placea sa meri

diferite parti ale corpului

si intampin dificultati in alegerea unui sufiect de desenat