| 2341234567 a întrebat:

sunt zodia leu si vreau sa stiu daca ma potrivesc zu zodiacul sagetator sau scorpion. Funda:*:*:

Răspuns Câştigător
| pap3rclip a răspuns:

Hreei, Andreea. Pai sa vedem, eu sunt scorpion iar iubitul meu e leu.
Stii... scorpionul si leul sunt cele mai puternice zodii, deci cele mai incapatanate. Daca ai ghinionul sa mai fie si scorpion cu ascedent in leu, cum sunt eu, mai bine ai renunta. Ce pot sa zic? Se ibteleg bine, doar ca leul, adica tu, e al naibii de orgolios, si scorpionului nu ii place asta. Eu m-am despartit de doua ori de el. Bineinteles avem 4 luni fericite impreuna. Deci merita sa incerci daca e in plan sentimental happy

3 răspunsuri:
| Yannaa a răspuns:

Leu si Scorpion? Foc si Apa. Frumos, pasionant, dar... de scurta durata.

N-ar trebui sa încep cu asta, dar asa începe totul între un Leu si un Scorpion : sex. Atractie sexuala fantastica, fiindca potentialul ambilor este foarte mare. Scorpionul este la fel de extravagant, de înflacarat si de senzual ca si tine. Daca toate problemele s-ar rezolva în pat, ati fi cel mai armonios cuplu din lume. În plus, deoarece este la 90 de grade fata de tine în zodiac, sansele unei atractii "la prima vedere" sunt si mai mari. Dar scad mult sansele unei relatii pe termen lung.

Dar... Scorpionul, desi te va pune pe piedestalul pe care îl meriti, n-o sa-ti si spuna chestia asta. Nu doar fiindca este secretos, ci si pentru ca asa crede ca trebuie facut. Leul este prea adesea semnul cel mai usor de manipulat, fiindca este atât de sensibil la laude. Iar ca semn de apa, care le are cu intuitia, Scorpionul stie asta si va profita. Pe de alta parte, este posesiv si de gelos, iar tie n-o sa-ti placa prea mult chestia asta. Din punctul tau de vedere, este pur si simplu un nativ dificil si prea temperamental. Dificil pentru ca se deschide destul de greu în fata altora : desi poate ca vorbeste mult, ca sa-i ajungi în suflet îti va trebui multa rabdare si mult tact. Si tare s-ar putea sa te plictisesti pe drum.

Leu si Sagetator. Foc si Foc. Da, iata o relatie în care ai sa te simti împlinit! Sagetatorul îti poate oferi multe.

Amândoi aveti tendinta de a considera dragostea ca pe o mare aventura, amândoi sunteti înflacarati si nici unul nu se stapâneste prea mult. Sagetatorul te va stimula intelectual si emotional. Iata ce-i trebuie unui Leu ca sa devina fidel. Deschiderea ta catre tot ce este viata, aventura, extravaganta, se potriveste cu personalitatea extrovertita a Sagetatorului, care va aprecia toate calitatile tale la justa lor valoare. Amândurora va place libertatea si va place sa fiti mereu în grupuri de oameni, sa întâlniti noi persoane, sa iesiti în lume. Acest Aer te va aprinde si te va satisface din toate punctele de vedere. Pe de alta parte, este greu sa faci un Sagetator sa fie devotat, dar daca cineva poate si are cele mai mari sanse din zodiac, acesta este un Leu. Calitatile tale de lider scot la iveala tot ce e mai bun din acest Sagetator.

Încrederea ta de sine, mândria cu care stii sa pasesti în viata îl vor încânta pe Sagetator, care nici nu prea are probleme cu sefia, asa ca te va si lasa sa preiei conducerea. Uneori ai sa simti ca parca acest nativ era facut pentru tine.

| mihaelutsaaaaaaa a răspuns:

Compatibilitate excelenta:

Leu-Berbec, Leu-Gemeni, Leu-Balanta, Leu-Sagetator

Compatibilitate buna:

Leu-Leu, Leu-Varsator

Compatibilitate acceptabila:

Leu-Rac, Leu-Fecioara, Leu-Capricorn, Leu-Pesti

Compatibilitate redusa:

Leu-Taur, Leu-Scorpion