| MirceaPavel a întrebat:

tin enorm la o fata, avem amândoi 17 ani si suntem prieteni foarte buni. O iubesc de 2 ani si am încercat prin "n" metode sa ii demonstrez. Si ea nu imi oferă nici măcar sansa sa ii arat cu adevărat. Tin sa precizez ca nu sunt genul de băiat care umbla după 10 fete odata si vrea doar sex. Imi doresc o relatie ff lunga cu ea. Ce sa fac? Ce sa mai zic?

3 răspunsuri:
| Teo29 a răspuns:

Daca nu te baga in seama insamna ca trebuie sa accepti ca in opinia ei nu esti potrivit pentru ea si ca trebuie sa fii barbat si sa mergi mai departe.

Nu iti irosi sentimentele tale si timpul pierdut cu o fata care clar ca nu iti impartaseste sentimentele. Daca insisti o sa poata iesi vreodata ceva dar din mila, si nu cred ca vrei asa ceva.

Fete sunt destule, investeste timp si sentimente in cele care iti raspund cu aceleasi sentimente. Ai asteptat deja 2 ani, mergi mai departe oricat de greu pare pe moment, o sa vezi ca pe termen lung o sa iti fie bine. happy

| MidnightR a răspuns:

S-o lasi.Ori e proasta si nu vede ca o iubesti(cam greu de crezut) ori stie dar prefera sa ignore. Oricum ar fi, iti faci singur rau degeaba.
Nu are rost sa stai intr-o relatie "de prietenie" cand tu iti doresti altceva de la fata.Asa nici macar nu poti sa o uiti.

| floryn1993 a răspuns:

Acesta este o gluma si trebuie tratata ca atare : https://www.youtube.com/watch?v=ceGLU3_n1gQ