| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU,
Trec pe clasa a VI-a dar nu imi pot lua rechizite până pe 15septembrie. Câte caiete sa-mi cumpăr (acum, de la magazinul de aici din sat) pentru prima săptămână de școală?

2 răspunsuri:
| Fancyuiop a răspuns:

Heii! Ia ti câteva, nu e problemă mare asta, dacă intreaba profii le spuii ca nu ti a lua inca. Poti sa iti iei cateva caiete de rom si cateva de mate, si pana ti le iei toate poti sa scrii pe unul la mai multe, la obiecte gen muzica, tehno etc.Succes!

| Aligator0108 a răspuns:

Îți iei câte un caiet pentru fiecare materie. Dacă treci în clasa a Vi-a, înseamnă că deja ii cunoști pe profesori și știi cine ce vrea. Folosește același format pentru fiecare materie, ia-ți și caiet de teme pentru materiile la care profesorul v-a cerut unul. Nu sunt sigur, dar în clasa a VI-a veți face și fizică și un alt opțional (daca ați avut și în clasa a V-a)
Succes și numai note bune să ai!