| FataCuOchiCapruiX a întrebat:

Voi cu ce va imbracati in prima zi de scoala? Stiu ca mai e ceva pana atunci dar as vrea sa stiu ca sa pot sa imi cumpar tinuta. Va spun ca sunt un pic grasutza. Mersi mult! Si ce rechizite va luati?
PS: trec in a 7 a.

Răspuns Câştigător
| PιxιeLovesYa a răspuns:

Buna! Pentru prima zi, eu m-am gandit sa-mi iau o fusta din aceea simpla, neagra (gasesti la Zara, Bershka, Stradivarius ), dres negru, sau fara dres, ma mai gandescwinking, un tricou alb uni sau cu model (nu de alta, dar la noi e obligatoriu tricou alb chatterbox) si tenisi gheata rosii. In materie de rechizite, mi-am luat deja un ghiozdan negru, cu un tigru (cauta pe Google Ed Hardy si vei vedea;] ), dar vreau sa astept pana cand baga astia in stoc noile rechizite, ca sa ma lafai intre minunatele penare cu Barbie etc. Cred ca imi voi lua chestii cat mai simple, dar colorate. Daca treci a 7-a, ia-ti un compas bun si instrumente de geometrie bune, ca o sa ai nevoie. Daca esti putin grasuta, iti recomand jeansi negri sau acelasi gen de fusta pe care vreau eu sa o port, fiindca iti face soldurile sa para mici. Sper ca te-am ajutat, si bafta la shoppingwinking!

4 răspunsuri:
| clau25 a răspuns:

Pai eu ma imbrac in blugi si un tricou (bluza) nu prea colorat ca sa nu atrag atentia profesorilor, de preferat sa fie albastru, gri, alb, ceva de genu. si imi prind parul in coada. eu o sa imi iau un ghiozdan micut sau o gentuta in care imi pun decat un pix, un carnetel si carnetul de note. Pai cam atat. sper ca te-am ajutat.

| ioana_7606 a răspuns:

Eu trec in a 8a. Vreau o schimbare de stil. O pereche de balerini, blugi, un sacou cu maneci pana la cot. Probabil o camasa. O geanta mai feminina. Si cam atat. In materie de machiaj poate putin rimel si gloss.winking Fi naturala fiindca nu esti chiar asa de mare. Eu anul trecut mi-am luat o pereche de blugi inchisi la culoare o maleta neagra cu un ilic de blug. Si tenesi. Cat mai simpluwinking Fara machiaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma imbrac ca de obicei. O bluza mai lunga, o jacheta, blugi si adidasi. Ti se pare ca imi fac planuri? Se pot narui.
Rechizite: un creion, pix, stilou, radiera, lipici, foarfeca, scotch, pic, pasta corectoare, penar, caiete, ghiozdan.

Bine-asa?

| terorvlad a răspuns:

Negru, tinem doliu la noi la liceu in fiecare an, ne amintim ca vine bacul sad