| DenisukuDeniii a întrebat:

Buna TPU:*. Va cer ajutorul cu o problema legata de prietena mea. Bine sa va povestesc:Tatal meu nu este de acord sa fiu prietena cu ea deoarece ea este prietena cu mai multi baieti, acum i-am spus tatalui meu sa ma lase in pace ca doar cu ea ies seara pe afara (stau pn la 12-1 si il deranjeaza chestia asta) oricum nu a mai zis nimic el, dar inainte spunea o gramada de chestii despre ea sh cand era ea de fata... Acum mama ei este suparata pe ea deoarece ea mai sta pn la vreo 3 afr dp ce plec eu,(p.s. ea sta foarte departe de mine) in seara asta m.am dau sa stau pe acolo pe la poarta la ea si i-a spus ca o mai lasa decat pn la 11 juma, pe la 11 sh 20 a spus sa ma conduca pana spre casa la mine sh de la ea pn la mine facem vreo juma de ora, a sunat-o pe maicasa si i-a spus ca mai intarzie 10 minute cand a auzit maicasa asta a spus ca nu o mai lasa cu mine deoarece nu e ea obligata sa ma duca pe mine mai aproape de casa, si acum mie sh rusine sa mai dau ochii cu maicasa si cred ca nu o s-o mai lase cu mine, dar eu nu vreau sa o pierd deoarece suntem cele mai bune prietene, am trecut si peste bine si peste rau alaturi de ea si fara ea sunt distrusa.sadCe as putea face ca sa fie sa parintii nostri de acord cu prietenia noastra, adica cum i-as putea demonstra tatei ca este o fata cuminte si cum ar putea ea sa o convinga pe maicasa sa ne mai lase impreuna? Multumesc mult celor care au citit asta si celor care au raspunsuri la povestea noastrahappy

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Hai sa iti spun un lucru,pe care l-am invatat intr-un mod foarte dur: Poti sa crezi in zane, in mos craciun, in iepurasul de paste, nu te afecteaza cu nimic, dar sa nu crezi niciodata ca exista prieteni. Da, vei fi devastata, vei suferi si vei plange, dar din cate vad eu fata asta nu are un viitor spectaculos, asa ca mai bine pastrezi distanta, sa nu te traga in jos. Ar putea foarte bine sa intre in casa la 11 (23:00), SI TU LA FEL, si astfel nu ar mai avea nici tatal tau nici mama ei nimic impotriva. Nu e ciudat cand privesti lucrurile dintr-un singur unghi, si nu incerci sa vezi imaginea de ansamblu? Tatal tau iti vrea binele. Daca umbli noaptea pe drumuri, normal ca se ingrijoreaza. Nota 10 pentru el ca face asta, cu toate ca a primit un 2 mai inainte, pentru ca a lasat sa se ajunga in punctul asta.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce dracu faceti voi la 3 noapte pe afara la 14 ani?

| Kisie a răspuns:

Luati un pistol unpuscativa parinti si gata. Nu glumeam incearca si tu sa nu mai stati atat de mulrt noapte si stati mai mult noapte

| R0011 a răspuns:

Pai e si normal ca parintii vostrii sa se ingrijoreze daca voi umblati pe la 12-1 pe afara. Daca vreti intr-adevar ca totul sa fie ok va puteti intalni in fiecare zi dar iesiti si voi mai devreme (pe la 5-6) si stati pana pe la 22-23. Mai ales daca stati cam la 30 de minute una de cealalta e cam nasol si periculos in acelasi timp. So, take care!:*

| DoctorLove a răspuns:

Eu zic sa pastrati prietenia dar sa incercati sa va intalniti putin mai rar si sa stati mai putin. Totusi doua fete tinere nu ar trebui sa stea pana tarziu(in viziunea parintilor) si deci trebuie sa va intalniti mai mult ziua. Solutii exista mereu, trebuie doar vazute!

| maniunika a răspuns:

Buna! Am citit istora ta si vreau sa-ti spun parerea mea!
deci facptul ca sunteti prietene bune de mult timp si tineti mult una la alta este un lucru minunat! altfel nu pot spune! In zilele noatre este greu sa-ti gasesti un prieten adevarat...asa ca sfatul meu este sa o mentii cu orice pret! mai ales daca este reciproca si prietena ta tot asa se gindeste...
Despre parintii vostri as putea sa-ti spun ca eu singuri si-au ales prietenii la timpul lor si nu au dreptul sa-ti interzica asa ceva! Ar fi bine ca sa-ti inviti prietena la o cina, sa innopteze la tine ( adica peste noapte), la diferite sarbatori familiare sa o inviti cu timpul ...in asa mod le vei demonstra parintilor partea ei buna si ei vor vedea ca pe linga faptul ca stai pina tirziu cu ea..mai iai si de la ea lucruri bune si utile! la fel si cu familia ei!
dar in primul rind, data viitoare cind iesiti ...staruiti-va sa nu intirziati..ba mai mult - sa veniti cu 5 min inainte de timp! Peste o saptamana ( cel mult) parintii se vor linisti, adica vor uita de situatia de acum!
Multa bafta zi succes!