| SoareleSpuneProstii a întrebat:

Buna,TPU! Va rog, acordati 5 minute si cititi.
Am niste probleme cu părintii si prietenii. Am 12 ani,am note bunicele,in afara de matematică la cate sunt praf, am terminat primul semestru cu media 9
Mama ma consideră un copil de 5 ani,intra peste mine in baie,ea mă forteaza sa ma spele ea pe cap,ba chiar sa dorm cu ea! Deci nu mai pot,acum cateva zile,am venit de la scoala (ma ducea ea mă aduce tatăl meu) si, tata a ramas putin in curte si ea nu facuse nimic de mâncare dupa 7 ore de stat la scoala. Eu i am zis mamei,, mama mai lasa-ma" si a atunci a intrat tata pe usa..si..a zis sa ii sau tot,telefon,leptop,tableta,nu i le am dat si a zis sa cobor sa imi cer scuze,m a pus in fata mamei în genunchi, si m a mai si pleznit de 2 o data pe fata si o data la fund.
Prietenilor nu pot sa le spun prin ce trec... vreau sa spun ca nu duc lipsa de nimic,stau la vile in faleză nord cei din Constanta stiu,părintii au o afacere,dar întelegerea si fericirea imi lipseste!
Momentan nu mai am prieten, m am încurcat cu unu de 13 ani din scoala si una pe care o credeam eu prietena ii spune lui diriga ca acel băiat vine la etaju 2 (el are clasa la 1) doar ca-sa ma vada pe mine,cred ca v ati dat seama ce prieteni am.
Nu mai pot sa traiaesc asa,eu nu pot sa imi schimb numele sau sa Imi pun o poza pe facebook ca sare tata la mine (intra pe contu meu) de pe vechitura de calculator ca tot timpu trebuie sa fiu logata acolo ca verifică. Toate mesajle pe care le vorbec cu prietenii trebuie sa le sterg,notele proaste sa le ascund. Am imi minte sa imi tăi venele,vreau sa scap.
Va multumesc din suflet ca ati avut răbdare sa cititi,si nu va bateti joc cu raspunsurile, va rog!

1 răspuns:
| Me0627 a răspuns:

Buna happy
Este adevarat ca unii parinti nu stiu sa ofere mai multa libertate copiilor, dar sa stii ca in nici intr-un caz nu trebuie sa te gandesti la prostii cum ai scris tu acolo"sa imi tai venele". Apreciaza-ti parintii ca sunt langa tine si ca iti ofera tot ce ai nevoie. Am vazut ca ai scris ca iti lipseste fericirea. Poti incerca sa porti o discutie cat se poate de serioasa cu ambii parinti sau cel putin cu unul care crezi tu ca te-ar asculta. Mult succes si sper ca lucrurile sa se rezolve. Imi mai poti da cate un mesaj daca ai nevoie de sfatul cuiva. O seara buna! happy