| adddaa a întrebat:

Va rog, ajutor! puppy dog eyes
Ce parere aveti despre un tip care la prima vedere e foarte sociabil, care se baga in vorba si vrea sa discute si pare un tip foarte de treaba, dar care mai apoi cand e salutat abia daca raspunde sictirit sau daca nu e salutat nici macar nu se deranjeaza?
Si asta nu e tot! Dupa fazele astea mai si indrazneste sa vina si sa ma salute, foarte relaxat si zambitor, ca prima data. Eu nici macar nu mi-am ridicat ochii din foaie si i-am raspuns exact cum mi-a raspuns el mai demult: cu un ton plictisit.
Si dupa vreo 10 minute a inceput sa vorbeasca cu mine si m-am trezit continuand discutia.
Recunosc ca atunci cand l-am cunoscut mi-a placut de el pentru ca parea foarte matur si avea un fel de a vorbi care pur si simplu ma facea sa ma topesc, desi e mai mic decat mine cu vreun an sau ceva de genul asta. Insa, dupa ce am vazut ca nici nu ma mai saluta, chiar daca ma vedea, intorcea capul...
Si astazi... am ramas amandoi singuri in laborator (pregatire pentru olimpiada) a fost ciudat. Ma simt atat de fraiera ca nu l-am expediat chiar dupa ce a indraznit sa vina langa mine si sa-mi zica "buna".
Ce sa cred? Are rost sa-l salut data viitoare? De ce schimbarile astea de atitudine?
Si oare chiar am tinut atunci la el, iar acum a revenit chestia asta? Ma simt atat de slaba si de fraiera...
Imi puteti da un sfat si o parere? puppy dog eyes
Multumesc anticipat! :*

1 răspuns:
| mona a răspuns:

Asa e firea lui, saluta-l ca nu ai nimic de pierdut