| PuFuLeThE_9988 a întrebat:

Va rog mult, dati`mi sh mie statusuri despre prietenie:X...despre prieteni adevarati:X...

Răspuns Câştigător
| deea_4961 a răspuns:

Gata! numai am la ce sa ma gandesc...te vreau pe tine. ca sora.fink numai uh mi-ai fost alaturi la greu si al bine.numai u miai sters lacrima care curgea

O prietenie trece si prin foc!

Ce s`ar intampla cu mine Fara suriOara mea?! As face nOptile zile Daca n`ar fi ea. Te adOr

Prietenia nu tine de mOda.nu e ceva ce se poarta doar sezonul acesta.nu se cumpara si nu se vinde.este insa cea mai buna investitie in aceasta viata

Aş vrea să ţină capul sus toate prietenele mele, Să ştie ca la greu o să fiu şi eu cu ele!
Adevarata prietenie este ca sanatatea. Valoarea ei este rar apreciata pana cand nu ai pierdut-o.

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai; ...cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la ce-i care mai au ozi de trait; ...cand simti ca ai vrea sa mori gandeste-te ca altiiar da orie sa traiasca; iubeste-ti viata dar mai ales prietenii.E cel mai de pret lucru.E luna internationala a prieteniei. daco nu primesc acest mesaj inapoi probabil ca nu imi esti prieten. Daca nu il trimiti mai departe, nu se va intampla nimic.Totusi,daca o vei face, CINEVA AR PUTEA SA ZAMBEASCA.

O prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoane sa aiba incredere una in cealalta... daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa

Pt mine esti un prieten adev, pentru altii esti doar un coleg.pentru altii poate chiar un dusman.dar.in adancul sufletului simt ca.intre noi 2 exista ceva mai mult decat o simpla prietenie este Iubirea:Xte iubesc din tot sufletul:X

Prietenia este un ocean pe care multi ar vrea sa-l traverseze, insa majoritatea se inneaca inainte de a ajunge la celalat mal

Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane
.
Prietenia nu rezista nici un jigniri, nici in infrangeri. Ea moare.

E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.

Prietenia = O nava destul de mare pentru a duce doi insi pe vreme frumoasa, dar numai unul cand e vreme rea.

Un prieten ADEVARAT stie care este realitatea vietii tale. Un prieten OARECARE, cand te viziteaza, se poarta ca un invitat. Un prieten ADEVARAT deschide frigiderul si ia ceea ce are nevoie. Un prieten OARECARE gandeste ca prietenia s-a terminat dupa o discutie aprinsa. Un prieten ADEVARAT stie ca nu exista prietenie fara lupta. Un prieten OARECARE spera ca intotdeauna esti acolo pentru el sau ea. Un prieten ADEVARAT intotdeauna va fi acolo pentru tine. Tu esti un Prieten Adevarat pentru mine!

Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu!

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Nici nu vreau sa fim surori, pentru ca surorile se cearta:X, dar noi fiind cele mai bune prietene niciodata:X:X!

De azi si totdeauna, prieteni noi vom fi,

Cu rele si bune, bune si rele asa-s prietenii

De azi si totdeauna, prieteni vei avea,

La greu si la bine mereu langa tine, orice s-ar intampla
prietenii sunt mereu langa tine cand ai nevoie.

Ea e langa mine cand prOblemele sunt multe.Si tot ea e singura care are rabdare sa ma asculte.Te iubesc si Punct

Singura mOdalitate de a avea un prieten, este ca tu la randul tau sa fii un prieten
Spune`mi mie ce prObleme ai ca te inteleg... sh eO am trecut prin multe poate reusesc sa leg O intamplare de alta sh sa realizez ca nOi am fost facute ca sa traim aman2; xX

uite niste intrebari asemanatoare cu a ta :

http://www.tpu.ro/......-mai-bune/
http://www.tpu.ro/......adevarata/
http://www.tpu.ro/......ase-mersi/

5 răspunsuri:
| BìbììliciOus a răspuns:

Buna`

• Singura prietenie adevarata.este cea care s-a nascut fara motiv

• Prietenie e un ocean pe care toti vor sa-l treaca, dar pana la malul celalalt majoritatea se ineaca!

Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor!

Cortina uitari nu v-a cadea niciodata peste minunatul decor al prieteniiei sincere. chiar daca scena a luat sfarsit.; x

Averea-i trecatoare si viata inselatoare. se va ofili precum o floaree. astazi castigi de toate. maine pierzi pe alta parte. dar prietenii ii ai pana la moartee!; x

Asta e despre prietenii care sa fie clar.Te-au lasat o data si sunt gata sa o faca iar.

Oricand putem spune ca ne stim dintotdeauna. in momente grele ne-am intins una alteia mana! love struck

Unora chiar le pasa. alti sunt doar curiosi.

nu sunt toate de prietenii sinceriblushing`

| MaDyXa a răspuns:

Nu iti trebuie niste statusuri sa ii arat iubirea ta prietenei tale cate sunt sigura ca te iubeste mai presusu de orice bun material pe care il are, si nu te`ar schimba cu nimeni din asta lume.Asa ca nu ai nevoie de status sa ii arati asta. Sper ca te-am ajutat... funda:Spuppy dog eyes...
:X

| NoNameX a răspuns:

Http://www.statusuri-mess.com/statusuri-de-prietenie/

Aici gasesti tot ce ai nevoie :)

Pa, pa.

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute