| Pufuletsu97 a întrebat:

Hey TPUlove struckVreau si eu niste statusuri de prietenielove struck

5 răspunsuri:
| Printzess a răspuns:

Prietenia e ca FraTialove struck daca ai o sora cum am eu…
Ea nu te lasa si nu te viNde cum l.a vandut Iuda p Dumnezeu`!

V0or exista mereu 0ameni care t` vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea sh doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere sh a doua 0ara happy

In timp, prietenii respectivi, ori ne dezamagesc, ori ii dezamagim noi, ori isi gasesc alti prieteni, la scoala, sau chiar se muta… sau din alte o mie de motive… prieteniile se racesc.

E mai ruşinos să nu ai încredere într-un prieten decât să fii înşelat de el.

| Mélancolie a răspuns:

Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.

Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.

Prietenia inseamna un suflet in doua trupuri.

Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine.

Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.

Prietenul nu iubeste prietenul, ci obiectivul prieteniei.

Prietenia inseamna a fi frate si sora, doua suflete ce se ating fara sa se confunde, doua degete ale aceleiasi maini.

E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.

Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile.

Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.

happy.

| Aurorah a răspuns:

Buna!
*Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei.
*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.
*Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta.
*Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.
*O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt
*Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
Si cam atat"happy Sper ca ti-au fost de folos
Pa!happy

| Alexa1345 a răspuns:

Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc

O prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoane sa aiba incredere una in cealalta... daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa

Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna, cu prietenie...

Ai fost alaturi cand imi era mai greu.Ai fost aproape de suflethul meu. Ai fost aproape la rau si la bine Ai fost aproape mereu lnga mine:X

Putem spune ca ne stim dintodeauna! In momentele grele ne-am atins una alteia mana!

Adevarata prietenie este ca un trandafir. Nu ne dam seama de frumusetea sa pana cand nu se pierde.

Nu e sora mea pe bune dar ma bucur ca am gasit-o printre atata lume.:X

Uneori stau si ma gandesc Doamne
Nu stiu cum sa ii multumesc, cum,
Sa-i mutumesc pentru tot ce a facut,
Mi-a dat curaj sa devin cine acum sunt,
Ca m-a intarit: ''Fata mergi inainte,
O sa ai parte si de fapte nu doar de cuvinte!"
Orice ar fi voi fi aici mereu,
Stii bine te poti baza ai sprijinu' meu,
Mi-ai dat Doamne tot ce-i mai frumos.nu se putea.
Mi-ai dat speranta s-o traiesc si-o traiesc prin ea
Mi-a fost alaturi zile bune si nopti grele
Cand plangeam din despartiri sau barfe rele
De mici copii ea mereu ma apara,
Acum ca e mare e ca si mama mea.
Ma alinta, ma rasfata cat se poate
Si-mi da si pumni sa ma trezesc la realitate

Refr.:
Cazi. Te ridici.Tot ce-ti zici e RABDARE
Plangi. Te distrugi. Vrei sa fugi. Si te doare
Dai tot ce ai si ce n-ai. Totusi pare (ie) ca nu te descurci.sa le pui lumea la picioare
Acum vad a venit si randul meu,
Sa am grija de ea,asa cum a facut ea mereu
Si nu pot Doamne mainile imi sunt legate
Nu pot sa fac sa o trezesc la realitate
Sa pot sa spun ca viata nu e nedreapta
Sa uite tot ce-a fost ca-i fata desteapta
Ca merita tot ce e mai bun
Trecutul e trecut viitorul conteaza acum
Daca as putea i-as da parte din mine
Vreau sa o vad zambind, urland de fericire
Se spune ca putem s-o luam de la capat,
Sa dau peste amintiri asa doar in treacat
Ca astazi cazi, te ridici, maine-ti trece
Sa-i amintesc ca unde-s doi puterea creste
Ca impreuna trecem peste tot
Ca o prietenie trece si prin FOC
Refr:
Cazi.Te ridici.Tot ce zici e RABDARE
Plangi. Te distrugi. Vrei sa fugi. Si te doare
Dai tot ce ai si ce n-ai.Totusi pare (ie) ca nu te descurci. sa le pui lumea la
pici'oareee

| Lollec a răspuns:

Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.
Ca impreuna trecem peste tot, ca o prietenie trece si prin foc! :X
Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI.
:*