| anonim_4396 a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati. Eu locuiesc in Suceava si vreau sa ma mut la Iasi pentru a merge la un liceu de muzica. Sunt clasa a 7a. Sunt foarte speriata ca nu imi voi face alti prieteni si ca voi sta mereu singura. Imi puteti da va rog niste sfaturi despre cum ma pot integra si imi pot face multi alti prieteni? Ofer funda! Va multumesc mult de tot!

2 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Nu ai de ce sa fii speriata. Totul vine de la sine. Vei gasi colegi cu aceleasi hobyuri si te vei integra usor. Succes!

| einsteinchen a răspuns:

Nu te speria, la Iasi se vorbeste tot moldoveneste si oamenii sunt de treaba. Nu cred ca nu iti vei face prieteni noi, e aproape imposibil. Cred ca o sa incepi cu colegii de clasa.