| EmilTraian95 a întrebat:

visele devin realitate? Eu tot tind sa cred ca nu, visul meu era sa joc fotbal in liga 3 maxim sau a 4 a insa nu am tale t la fotbal si am 20 de ani ce pot sa fac? Am fost refuzat de ultimul loc din liga 5...

Răspuns Câştigător
| DjNick112 a răspuns:

Bun, trage mult la poarta, iti mai trebuie un prienten sa te pasezi cu el, pase scurte si rapide, pentru suturi nu stiu ce sa zic, eu nu folosesc suturi de la distanta, eu sunt joc tactic mai mult, pentru driblinguri iti recomand sa faci slalom cu mingea, pune si tu niste pietri in drum pe o lungime mare si dai toata ziua, incearca sa scoti un timp bun, din ce in ce mai bun pe zi ce trece, incearca sa te plimbi mai mult cu mingea, sa ai controlul asupra mingii, recomandat ar fi sa fugi cu mingea pe un teren accidentat, cu obstacole, iti spun asta pentru ca eu mai mult joc fotbal cu creierul decat cu forta

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si mie mi ar placea sa devin cantaret, dar nu am voce si nu o voi capata peste noapte. De aia exista sute de lucruri pe care un om le poate face, pentru ca fiecare se pricepe la ceva si nu se pricepe la altceva.

| T0T a răspuns:

Uneori devin realitate.

| DjNick112 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie ca tine, eram sa joc in liga a II-a daca eram la echipa de juniori la Rapid Suceava si aveam sanse sa ma transfer la Rapid Bucuresti (pe vremea aia era in liga a II-a Rapidul) si uite, sunt aproape politist, dar asta nu inseamna ca am renuntat la fotbal, fotbalul e placerea mea. Poate nu esti suficient de bun, la varsta asta e cam greu sa gasesti o echipa, eu zic sa te mai antrenezi, mult mai mult, trebuie sa reusesti pana la urma.

| EmilTraian95 explică (pentru DjNick112):

Eu am o viteza buna insa tactic deloc cu driblingul stau f prost si cu sutul te rog frumos sa imi spui ce fel de antrenamente sa fac sa progresez sunt dispus sa ma antrenz zilnic daca asta trebuie dar am nevoie de ghidaj.

| DjNick112 a răspuns (pentru EmilTraian95):

Bun, trage mult la poarta, iti mai trebuie un prienten sa te pasezi cu el, pase scurte si rapide, pentru suturi nu stiu ce sa zic, eu nu folosesc suturi de la distanta, eu sunt joc tactic mai mult, pentru driblinguri iti recomand sa faci slalom cu mingea, pune si tu niste pietri in drum pe o lungime mare si dai toata ziua, incearca sa scoti un timp bun, din ce in ce mai bun pe zi ce trece, incearca sa te plimbi mai mult cu mingea, sa ai controlul asupra mingii, recomandat ar fi sa fugi cu mingea pe un teren accidentat, cu obstacole, iti spun asta pentru ca eu mai mult joc fotbal cu creierul decat cu forta

| cristinabya a răspuns:

HeiiiI! Ei bine si eu inainte aveam acelasi gand. Nu credeam vreodata ca voi reusi ca visul meu va deveni realitate. Dar oare de ce? Stii citatul ala in care se spune ca visele nu se pot atinge? Ei bine daca tu crezi in el faci o mare greseala. Ar trebuii sa gandesti pozitiv timpul le va rezolva pe toate, tu trebuie sa fii tare sa nu te dai batut niciodata. De ex un vis de-al meu era sa fiu cu un baiat nu conteaza foarte mult cine e si am asteptat 5 ani de zile sa se intample chestia asta. Indiferent cat de greu va fi eu zic sa crezi in tine sa ai vointa si sa fii puternic! POTI! Crezi in visele tale pentru ca peste mult timp probabil ca vei reusi! MULT SUCCES! Si scuze pentru greselile gramaticale :* big grin