| Coocoolinoo a întrebat:

:* Vreau sa am parul mai lungsad Cum sa fac?straight face Am o prietena care anul trecut s-a tuns chiar in mai,de ziua ei,si pana acum are parul lung cat al meu, iar eu m-am tuns acum vreo 3-4 ani[ultima data] si il avem la fel de lung!sad Ce sa fac? Aveam varfurile despicate,dar le-am taiat,iar acum fac un fel de tratament pentru varfuri despicate,dar nu stiu cat de bun este pentru ca este mai mult pentru matreata, iar eu nu am deloc. Dar vreauu sa-mii creascaa mai repedee!sadsadsad: Aveti ceva idei?sad

Răspuns Câştigător
| dublud a răspuns:

Buna, tunde-te! macar varfurile, asta face parul sa creascabig grin si eu am o fost colega ( o nenorocita) a fost tunsa bob vara trecuta si acum are parul mai lung ca al meu care nu l-am tuns din lungime de multa vreme laughing
daca vrei mai tare intereseaza-te de ulei de ricin, e 3 lei la farmacie
Papa big grin

4 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,pai in primul rand sunt multi factori care determina cresterea parului, dintre care si alimentatia, stresul, schimbarile de anotimp, mediile poluate etc.Totodata,fiecare par are ritmul lui de a creste deoarece este vorba despre ceva genetic. Daca felul parului tau este de a creste foarte incet si de a fi foarte rar,ii poti da cu toate solutiile posibile caci situatia nu se va schimba. Oricum,sunt sigura ca factorii pe care i-am enumerat mai sus sunt cei care iti impiedica parul sa creasca mai repede,deci ai grija ca in alimentatia ta sa incluzi mereu vitamine si proteine,gandeste mereu pozitiv si nu te stresa din cauza parului, caci cu cat iti vei dori mai mult sa creasca, cu atat vei avea impresia ca nu creste deloc, protejeaza-l cand au loc schimbarile de anotimp cu diferite sampoane anti-cadere, anti-matreata si pentru par gras de la Vichy[sunt foarte bune] si taie-ti regulat varfurile.Inca un mit care nu stiu inca daca este adevarat ar fi acela ca daca il tii prins creste mult mai repede decat atunci cand il tii despletit. Poti incerca si uleiul de ricin, eu o singura data m-am dat cu ulei de ricin pentru cadere, din pacate nu si-a facut efectul[parul a continuat sa imi cada foarte rau] dar am observat o crestere vizibila. Daca respecti toate aceste reguli, in scurt timp vei avea parul cat al prietenei tale sau chiar mai lung.Bye bye!

| Sixx a răspuns:

Pai evita arderea lui cu placa, ondulatorul, uscatorul, etc.
La farmacie poti gasi o solutie speciala cu petrol, cu care trebuie sa te dai inainte sa il speli si sa o ti pe par cam 2 ore.

| deea1919 a răspuns:

1.Pai daca il dai cu placa sau obisnuiesti sa il usuci renunta la aceste obiceiuri si lasa-l sa respire

2.Foloseste ulei de racin este forte buin si iti face parul sa creasca mai repede

3.Frizeaza-l periodic la varfuri daca aifire despicate... odata la 2 luni deoarece asa creste mai repede

4.mai sunt si sampoane din astea cu efect de crestere mai rapida a parului

fundita?

| Goi_Andreea_Alexia_1990 a răspuns:

Pai tundeti varfurile odata la doua luni