| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa devin emo.Eu sunt un baiat mai singuratic de fel si nu prea vorbesc am o problema de vorbire si tocmai de asta vreau sa devin emo sad. Toata lumea ma uraste cand merg pe strada toti copii rad de mine imi spun c-c-c-c eee fffffaccci.Numai suport crying(((. Mereu sunt timid la scoala, nu am iesit in curtea scolii in viata mea..decat intr-o zi din clasa a 3.Eu sunt clasa a-8-a acum si trebuie sa dau capacitatea si cand ma gandesc la liceu sad imi vine sa mor...cand ma gandesc la noii colegi sad.Cum pot sa devin emo?

Răspuns Câştigător
| ignore a răspuns:

Nu deveni emo cand ai sa cresti si ai sa treci peste varsta adolescentei o sa te uiti in urma si o sa regreti razand de tine.In viata din pacate comunicarea e foarte importanta totul se invarte in jurul ei dar din greseli poti invata si devni mai vorbaret.Nu deveni emo pentru ca oameni judeca dupa aparente si emo ii vei indeparta mai mult si mai mult sa vor lua de tine.Din contra imbacate frumos la moda asortat.Nu lua lumea in seama lumea e rea falsa. Devin-o mai bun ai incredere in tine si in familia ta doar cu ei vei ramane.La liceu e o ocazie buna sa te arati altfel pentru ca nimeni nu stie cat de timid ai fost inainte. Poti sa iti faci cativa prieteni si sa va distrati impreuna in cluburi sa beti ceva fotbal sa va jucati pe calculator.Viata ta poate fi mult mai buna.Decat sa devi emo mai bine foloseste-ti timpul pentru ceva contructiv gen sa te apuci sa compui mai bine sa iti scrii durerea pe foaie sa stii doar TU pentru ca daca arati asta la exterior lumea va rade de durerea ta. Orice probleme sa poate rezolva nu exista nu pot exista nu vreau. Dumnezeu nu iti da mai mult decat nu poti duce.

7 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Totul este in mintea ta. Daca vrei sa faci o schimbare in viata ta, doar tu esti cel care va decide asta. Iar daca tot faci o schimbare, fa-o in bine!

| positivity a răspuns:

Crezi că dacă devii unul dintre acele persoane „emo" viața ți se va schimba? Crezi că vei reuși să te apreciezi și să ți se schimbe radical viața? Crezi că vei reuși să interacționezi cu oamenii cu aceași gândire ca a ta și să comunici mai mult cu aceștia? Păcat.
Ți-ai impus niște limite pe care nu le poți doborî foarte ușor, trebuie doar să îți dorești să se întâmple asta.
A fi emo nu înseamnă nimic. Fii tu, nu încerca să-i copiezi pe ceilalți sperând că astfel vei fi integrat într-un grup de persoane.
Gândește-te că liceul se apropie, este o nouă șansă pentru tine. Ți se oferă șansa a unei noi vieți, ți se oferă șansa să faci ceva cu viațaa ta. Nimeni nu știe cum ai fost în trecut, noii tăi colegi vor ști doar cum vei fi atunci.
Gândește pozitiv, te rog. Nu te axa pe o porțiune negativă, pentru că vei atrage doar lucruri negative. Gândește măreț, nu încerca să devii ceva ce nu ești.

| sappy a răspuns:

Orice problema se poate rezolva cu munca si ambitie(un cliseu dar este chiar adevarat). Poti sa fii o persoana introvertita dar cand ai de-a face cu persoane, sa zic de alt nivel sau intelect nu trebuie sa pui suflet si sa-i tratezi cum merita.Gandeste ca mai ai putin si intri la liceu si acolo poti sa te comporti altfel practic iti poti construi o alta personalitate! Nu trebuie sa arati ca un emo ca sa te comporti si sa fii asa! Mult succes
Ps:Incearca sa citesti mult cu voce tare si sa te inregistrezi vei vedea ca obtii rezultate pozitive

| aXy99 a răspuns:

Vine clasa a 9-a, schimbati personalitatea si mentalitatea, fii mai comunicativ si mai sociabil si ai sa vezi ca te vei imprieteni cu noii colegi (de liceu). Nu cred ca e o solutie sa devi emo.

| MaliciousDeath a răspuns:

Chestia asta cu "emo&***" o sa-ti aduca numai dezavantaje.
De ce nu privesti si partea buna a problemei tale? Te ajuta sa-ti dai seama care persoane merita sa-ti fie apropiate si care nu.Doar n-ai vrea sa fii prieten cu niste idioti care nu respecta o persoana din cauza unei tulburari de vorbire.

| LeKaAlex a răspuns:

Si ca ce naibi bagi in seama pripasii aia? Ignorai dai in **** masi, nu te inteleg vrei sa devi un copil emo trist si singuratic din cauza unor prosti? lol