| becka133 a întrebat:

Vreau sa stiu cum se numesc pozele acelea de pe net cu un anumit serial sau film, unde apare imagine dar se face cu printscreen si apare si o parte din subtitrare..adica o replica din film. De exemplu in The Vampire Diaries.o poza din serial dar unde apare si o anumita replica pe care eu vreau sa o captez dar sa fie si poza. Si unde gasesc poze din astea, dar cu replicile in romana, pot sa fie si in engleza.

Astept link-uri, dau funda + voturi. happy

2 răspunsuri:
| JustSmileK a răspuns:

Pai, se numesc meme-uri si site-ul original unde le gasesti e www.9gag.com. Dar sunt mai multe tipuri, nu numai din alea din filme. Si cred ca mai gasesti si pe www.memecenter.com.

| becka133 explică (pentru JustSmileK):

Nu ma refeream la meme-uri.