| xDepression a întrebat:

Buna TPU vreau sa stiu daca trupa rock BLACK VEIL BRIDES este satanista. Colega mea de banca soune ca ei sunt Atei iar eu spun ca sun Satanisti deoarece Andy Biersack poarta cruci intoarse, arata semnul rock care inseamna inaltarea lui Satana si mai arata cateva semne satanice plus ca are un cantec numin,, New Religion "

Răspuns Câştigător
| ComeAsYouAre a răspuns:

BVB nu sunt satanisti. Ai ascultat versurile lor? In New religion nu este neaparat vorba despre religie, este vorba despre oameni falsi care toata ziua se roaga si zic ca sunt credinciosi si chestii de-asta si judeca pe toata lumea, dar nu se uita la ei.

'' So let's take the vow, we will show you how
Your time has come for the new religion
Your voice is proud, be your savior now
The battle's won for the new religion''
'' They made a fool out of you but you knew just what to do
Raise your fists up and stand until the end, Amen''
Prin versurile astea ei iti zic sa fii tu insuti, sa lupti pentru drepturile tale, sa nu-I lasi pe altii sa-ti spuna ce sa faci.
Concluzie: colega ta de banca e proasta si se grabeste sa judece.

| Campean_Andreea_1997 a răspuns (pentru ComeAsYouAre):

Cel mai bun raspuns pe care l-am auzit pana acuma ai mare dreptate, multi ii fac satanisti doar pentru ca poarta warpaint... ii o mare prosite nu sunt satanisti eventual atei dar nu satanisti! ii ador si ma enerveaza extrem de mult cand cineva incepe sa ii faca gay sau chesstii de genul asta!

| xDepression explică (pentru Campean_Andreea_1997):

Eu la scoala I'am spart capul unui coleg, pr ca a zisca andy e gay o.o laughing)

5 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

In primul rand nu e rock, este emo si nu are nici o treaba cu satanismul, sunt doar niste clovni.

| Boomkin1337 a răspuns:

Crucea intoarsa nu reprezinta simbolul satanismului.

| AlexBVB a răspuns:

Îmi plac foarte mult cei de la Black Veil Brides, si recunosc, lasa o usoara impresie de satanism, deoarece videoclipurile, versurile, chiar si felul in care arata sunt mult mai diferite decât cele ale artistilor romani. La scoală, eu si o fata am fost injurate din cauza ca ascultam BVB. Si Andy e asa de mult timp. Stiu poze cu el de când era mic. Era un copil diferit, era vopsit, avea parul lung si avea cercei. Oricum, BVB sunt tari si nu ma interesează in cine cred!