| fearlessss a întrebat:

Buna TPU
Vreau sa va fac o scurta descriere a mea ca apoi sa va intreb ceva.
Deci : Sunt fata si trec in clasa a 9a. Eu sunt o persoana mai ciudata sa zic asa, intr-un mod pe o parte bun pe o parte rau. Nu suport fitele, nu imi plac genul de haine pe care le poarta majoritatea ( imi plac mult hainele de culori inchise, stil rock sau emo sau gotic ).si hainele rap. Nu imi place sa merg in cluburi din astea de 'lux', sa beau coktailuri etc.Imi place sa merg in cluburi de rockeri&rapper sa beau bere etc. Nu suport discutile aiurea fara sens, imi place sa vb despre religie, Cioran, Hitler, rap, alcool, droguri (mda.aiurea stiu), despre sistem, America, infractori etc. Ador sa beau alcool si deseori am un vocabular infect. Nu suport oamenii care asculta manele, imi plac baietii care se imbraca cu haine laargi (rap), urasc muzica comerciala si oamenii care o asculta, iubesc rapul dar am respect si pentru rock, ascult rar, dar imi place. Consider ca marijuana nu se nociva etc. Sunt timida cu aproape toti, mai putin prietenii super apropiati.Aa si ador sa vorbesc despre cum sa manipulam parintii sa ne lase sa facem ce vrem
Acum intrebarea ( sper ca nu v-ati plictisit chiar asa rau laughing ).Cum sa fac in primele zile de liceu sa ma imprietenesc cat de cat cu clasa? Nu sunt genul care se schimba total doar pentru a fi acceptata, dar as vrea macar la inceput sa nu isi faca o parere auper proasta despre mine sau sa ma ignore toti. orasul e mic si am.vazut ca multi.se cam stiu. Sineu stiu vreo 8 posibili colegi, dar am vazut ca am colegi care se stiu cu cel putin jumate. Aa, cat despre cum invat, invat foarte bine, imi place mult matematica. si am talent la literatura etc. deci cateva sfaturi despre cum sa imi incep liceul?

Răspuns Câştigător
| Ottakringer a răspuns:

Numai sa nu le zici ca urasti manelistii happy
Incearca sa fii tu insuti. de ce sa adopti o comportare aparte doar pentru a te integra intr-un grup obosit?
O sa fie putin mai greu la inceput dar o sa iti gasesti un '' partener'' pe gusturile tale. Asa eram si eu, dar pana la urma din 30 persoane eram un grup restrans de 4-5 persoane care chiuleam si eram toata ziua la bar. acum nu iti zic sa faci la fel laughing. Era doar un mic exemplu. Ai incredere... nu trebuie sa adopti alt still. Pace si mult succces!

| fearlessss explică (pentru Ottakringer):

Pace, mersii si respect pentru poza! Ce norocoasa as fi daca as gasi si eu un grup cum ai tu laughing Liceul e cam de fite, cu genul ala de copii care ma cam plictisesc, dar sigur gasesc si de treaba. Funda :3 Si daca scriai ceva aiurea cred ca tot iti dadeam pentru poza. Ps : Cedry2k Legenda Viee :X

| Ottakringer a răspuns (pentru fearlessss):

Asa-i ^^. Pacat ca nu multi il apreciaza sad. Sa nu mai zic de Dragonu ak47, Chimie. Nu are rost sa ii enumar pe toti, sunt sigur ca ii stii si tu. Aiurea nu prea aveam ce sa scriu, asta e realitatea big grin. In legatura cu grupul stai linistita happy. Liceeul il faci cum vrei tu, cel putin asa am facut eu happy. Putea sa fie plictisitor sau destul de interesant, totul depinde de tine si de grupul tau de prieteni happy. Pace si RESPECT!

24 răspunsuri:
| Razvy92 a răspuns:

Asa e tot timpul in viata, lucrurile noi si schimbarile iti dau de gandit, mai ales pentru ca nu le poti controla, dar nu-ti face griji, totul va fi bine. Nu trebuie sa te schimbi in rau daca tu crezi ca ce fac ceilalti e rau. Daca ei nu te accepta pentru ca nu faci ce vor ei, asta e, nu e capat de lume. Eu te sfatuiesc sa intrii in grupuri pe care le consideri bune, in care poti invata ceva bun de la ceilalti si sa evoluezi. Nu trebuie sa te dai peste cap pentru nimeni, cu timpul nici nu iti vei da seama, dar o sa vezi ca prietenii tai te accepta asa cum esti, iar ceilalti...pai vor ramane... ceilalti.

Apropo de talentele tale, te rog sa nu iti pese de ce zic colegii si sa le arati, mai ales profesorilor, pentru ca ei sunt maturi si inteleg mai bine ca ai nevoie de sprijin. Iar cu timpul colegii te vor respecta pentru asta s-au chiar te vor urma, vor incerca sa fie ca tine. Dar cel mai probabil iti vor arata respectul cerandu-ti ajutorul la teme. happy

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

''Nu suport discutile aiurea fara sens, imi place sa vb despre religie, Cioran, Hitler, rap, alcool, droguri (mda.aiurea stiu), despre sistem, America, infractori etc''

Si astea tot discutii fara sens sunt. Discutiile cu sens sunt alea constructive, care te ajuta sa progresezi in viata si sa-ti construiesti un viitor bun.
In rest nu am ce sa comentez, ai un mod de gandire rebel si non-conformist specific varstei.

| fearlessss explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Si despre viitor da, ai dreptate, mai vorbesc si despre asta, dar mai rar.

| Radu284 a răspuns:

Pai incepe prin a nu mai ura oamenii care asculta alta muzica... Asta nu este motiv de a ura oamenii, si nici nu-ti va aduce multi prieteni.

| fearlessss explică (pentru Radu284):

Oamenii care asculta manele sunt niste handicapati si punct. Oricum nu vreau prieteni din astia

| Radu284 a răspuns (pentru fearlessss):

Deci, fa-ma sa inteleg. Esti o fetita de ~15 anisori care bea, fumeaza weed, si care stia ea ca toti cei care aculta muzica ce nu-i place ei sunt niste handicapati. Si vrei sa fi bine vazuta de colegi. Da?

| fearlessss explică (pentru Radu284):

Nu consider ca toti care asculta muzica,,, care nu-mi place sunt handicapati. Doar cei care asculta manele Si medriocrii plictisitori sunt cei care asculta muzica asta comerciala romaneasca. Urasc muzica populara, dar nu urasc oamenii care o asculta, spre ex. Urasc oamenii care asculta muzica ce promoveaza incultura, ce pune accent pe materialism, fara un mesaj definit, fara un mesaj bun sau macar diferit. Muzica facuta doar pentru manipularem Apropo, muzica naste monstri!( pentru cunoscatori laughing )
Si apropo, sunt o 'fetita' de 15 ani care bea, nu fumeaza weed doar are o parere buna despre 75% din cei care o fac, urasc tigarile normale, nu suport oamenii care vad lumea doar la suprafata ei, care nu au inteles nimic din 'sensul vietii' etc. Si vreau sa ma inteleg cat de cat ok cu colegii. In fosta clasa am fost prea timida si nu am reusit sa ne intelegem prea bine.

| Radu284 a răspuns (pentru fearlessss):

Tu esti constienta ca multi oameni au impresia ca cei care asculta metal sunt satanisti, nu?
Si ca fetitele care beau sunt betive si curve?

Si ghici ce, au dreptate sa te trateze asa, sa gandeasca asta despre tine, pentru ca si tu gandesti exact la fel despre altii. Si nu ii poti judeca pentru ca te judeca si ei.

Asa ca have fun in your little world, dar nu te mira ca nu o sa ai multi prieteni.

| σκμ a răspuns (pentru fearlessss):

Prsonal mai "handicapati" ii cred pe cei "EMO, ROCKERII" decat pe manelisti.
Respect manelistilor, stiu cum sa-si faca viata>D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu m-ai plictisit happy. Si mie imi place Rock-ul mai vechi, cum ar fi Guns'n'Roses. In fine, daca ai colegi noi, lasa-te invitata safii prietena lor, fa lucruri bune si ajuta-i cum poti, si cum am mai zis, lasa-i pe ei sa te invite sa fii prietena lor. Sper c ate-am ajutat. :*.

| Northern a răspuns:

Treci clasa a9a,nu mai putem spune ca esti un copilas prost si inocent care habar nu are ce se petrece in jurul sau.
Deci..ai ajuns la varsta asta,dar inca nu ti-ai dat seama ca oamenii difera?
Si stiu, sunt multe persoane ca tine, care gandesc cam asa ''Daca o persoana nu are aceleasi gusturi cu ale mele, acea persoana merita injurata, pentru ca ...pentru ca merita injurata!''
1. Daca vrei prieteni, accepta persoanele asa cum sunt ele.
2. Daca o persoana e buna cu tine, fii si tu buna cu ea, indiferent daca asculta manele sau nu.
Acestea sunt sfaturile mele.

| fearlessss explică (pentru Northern):

Oamenii difera, dar eu nu vreau sa stau cu oamenii inculti. Cu oamenii care nu au inteles nimic mai mult decat ce ne arata televizorul, cu oameni manipulatinde o societate condusa de masonerie, sau, oricum de ceva rau care ne vrea prosti. Oamenii care asculta manele, pentru mine sunt niste nimicuri, gunoaie in mare parte tigani. Nu e vorba de gusturi ca ale mele, e vorba de faptul ca nu pot sa suport caracterul de tigan &manelist& cocalar prezent la 70% din populatia romaniei

| Northern a răspuns (pentru fearlessss):

Ca sa iti dai seama daca o peroana e un gunoi,intai de toate trebuie sa o cunosti,nu doar sa o intrebi ce gen de muzica asculta.
Sunt oameni care probabil nu te suporta pe tine,nu suporta stilul tau de viata si nici genul de muzica pe care il asculti. Oameni care probabil te vor considera handicapata, un gunoi, un nimic doar pentru asta, fara sa se fi interesat de tine mai mult sau sa te cunoasca cu adevarat.
Probabil ( de fapt mai mult ca sigur ) ca nu ai avea o parere extrem de buna despre ei.
Probabil ca vei alege sa-i eviti.

Asa ca daca oamenii din jurul tau te evita, sa nu te intrebi niciodata ''de ce?''. happy

| fearlessss explică (pentru Northern):

Eu evit manelistii si punct. Eu intreb cum sa ma imprietenesc cu OAMENI nu cu niste creaturi. Cu cei care asculta manele nu vreau oricum, sub nici o forma sa ma imprietenesc. Nu stiu ce vrei de fapt sa imi arati prin toate comentariile astea. eu am zis clar ca imi e sila de manelisti si gata. Nu stiu care e treaba ta. Nu am intrebat : Cum sa ma accepte manelistii

| Northern a răspuns (pentru fearlessss):

Nu era vorba doar de manelisti,era doar un exemplu daca nu te-ai prins.Tu nu urasti doar manelistii,ai o problema cu mai multi (cel putin asta reiese din ce ai scris mai sus),dar ma rog.
Stiu ca nu e treaba mea, nu e treaba nimanui, insa am dreptul sa-mi dau cu parerea, din moment ce ai pus o intrebare.
* sfat :nu mai comenta la raspunsul asta, m-am cam saturat de discutia asta si nici nu o sa ti-l bag in seama *

| σκμ a răspuns:

Urasc genul de persoane care nu stiu sa se distreze si se inchid in ei.
Pacat de viata tabig grin
DA IMI PLAC MANELELEbig grinDDD SI SUNT MANDRU DE MINE!>D

Răspuns utilizator avertizat
| Ionut_Pintea_1995 a răspuns:

Te duci obisnuit la scoala
te bagi in vorba, iti gasesti un grup al tau si gata ai prieteni si vei fii acceptata in liceu happy
funda?