| Kodokuna a întrebat:

Vreau sa va intreb ceva.
Imi place de un baiat de la mine din clasa si nu stiu daca si el ma place. E singurul care ma saluta, dar nu prea imi vorbeste.Cand il intreb ceva, e binevoitor. Uneori sta aproape de mine, dar nu...foarte aproape.Alaltaieri m-am asezat langa geam, singura, dar in preajma lui, ca sa vad ce va face si s-a asezat si el la vreo doi metri. Apoi a trecut prin fata mea, s-a oprit cateva secunde si s-a uitat la pantofii mei.Ieri am facut acelasi lucru dar s-a asezat mai aproape. Uneori il surprind uitandu-se la mine.La ore asculta ce spun, iar la muzica, pe cand ceilalti comenteaza, el ma incurajeaza.

Voi ce credeti? Ma place? Ar trebui sa-i spun ca mie da?

Răspuns Câştigător
| iJustWannaDance a răspuns:

Buna irinuka!

Eu cred ca el te place, doar ca e prea timid ca sa spuna cu adevarat ce simte happy

Te sfatuiesc sa te apropii de el treptat, caci daca o sa fii prea brusca, o sa il sperii. (de obicei, asa e in cazul baietilor timizi). Ii spui intr-o zi ca ai nevoie de ceva de la el, intr-alta ca ai nevoie de cineva sa te ajute la tema, si tot asa pana o sa simti ca el simte libertatea sa vorbeasca orice cu tine. Apoi poti sa ii spui ca il placi. :X

Asa ca, succes!

2 răspunsuri:
| MindExplode a răspuns:

Cu siguranta te place ar trebui sa ii spui ce simti sa nu fie prea tirziu.

Baftahappy

| iuliasweet a răspuns:

Pai ar trebiu sa-l inviti in oras sau undeva si il in trebi dac vrea sa aiba o relatie cu tine dar sa fiti dor voi doi