Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2779760intrebari
Kurtmann
Ultimele intrebari
Cupio.ro
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
23 Oct
SATI 297.883AFISARI
160.296VIZITE
144.007V. UNICI
19 Iulie 2012
andreea_4336 intreaba:

Buna TPU! Vreau si eu niste descrieri de pus la poze de pe Facebook si niste statusuri de pus la messenger! Dau funda garantat!

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • 4 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 19 Iulie 2012 10:53
    đɾεαmεɾ a răspuns:
    Traim unele dezamagiri, ca mai apoi sa avem niste bucurii mult mai mari! :^^

Ce facem pentru noi moare cu noi... Ceea ce facem pentru altii, pentru lume, ramane nemuritor...

Principalul lucru în viaţă — e FAMILIA! Cariera — nu te asteapta acasa, banii — nu-ti sterg lacrimile iar faima — nu te îmbrăţişeaza noaptea!

Vremea trece, anii se duc si iti dai seama cite persoane ai cunoscut si cite au mai ramas langa tine.

Trebuie să înveți să mergi prin ploaie, nu tot timpul va fi soare în viața ta!

Uită-te bine la lucrurile mici din viaţa ta, pentru că într-o zi vei înţelege că de fapt erau mari...

Chiar dacă în spatele unui vis se poate ascunde un coşmar. nu uita să crezi în tine şi toate problemele încet dispar!

Uneori trebuie sa te indepartezi, pentru a vedea cine te urmeaza.

Uneori anumite alegeri din viata te fac sa regreti ca ai dat cu piciorul altor sanse oferite pe parcurs!

Mi-am dat seama că viaţa este ca un bal mascat: după ce toată lumea şi-a scos masca, distracţia s-a încheiat.

Oamenii au fost creaţi ca să fie iubiţi. Lucrurile au fost create ca să fie folosite. Dar de cele mai multe ori se întâmplă ca lucrurile să fie iubite şi oamenii să fie folosiţi.

Motivul pentru care oamenii păstrează amintirile, este pentru că ele sunt singurele care rămân la fel atunci când toată lumea se schimbă.

Daca nu faci lucruri prostesti cand esti tanar, nu o sa ai de ce rade cand vei imbatrani.

Totul se termina cu bine intr-un sfarsit. Daca nu e bine, atunci nu e sfarsitul.

Invata sa apreciezi ceea ce ai, inainte ca timpul sa te forteze sa apreciezi ceea ce ai avut!
    Cat despre status messenger:• nu sunt singura in ploaie si vant. am cei mai buni prietenei de pe pamant.

• Incearca sa razi si tu de viata, nu lasa numai viata sa rada de tine."

"

• Uneori amintirile trebuiesc pastrate • Insa cei mai multi se feresc sa faca asta. •

• Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile...
  • 19 Iulie 2012 10:51
    LookAtMe a răspuns:
    Nu traiesc din Amintiri.
    La un moment dat îţi dai seama de adevăr: maturitatea înseamnă pur şi simplu să ştii cine eşti şi să ai curajul să fii tu însuţi.
    Nu sunt perfect, fac greseli, ranesc oameni, dar cand spun "imi pare rau " o spun din suflet.
    Doar pentru ca iti este dor de cineva, nu inseamna ca ai nevoie de el/ea inapoi. A iti fi dor de cineva este doar o parte din viata cand treci mai departe.
    (\(\
    (^.^)
    (,(")(")
    Imi place sa plang in ploaie pentru ca atunci cand o fac, nimeni nu`mi poate auzi durerea.
    In unele zile nu ma pot opri din a ma gandi la tine. In alte zile ma intreb de ce imi pierd timpul.
    Iubind pe cineva care nu te iubeste e ca si acum ai imbratisa un cactus, cu cat il strangi mai tare cu atat te ranesti mai mult.
    Totul începe cu un : Bună! Apoi intervin sentimente, intervin cuvintele : Te iubesc! Apoi apare dezamăgirea, minciuni, trădări etc. Şi se termină cu un : Hai pa!
    Daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu.
    Nu conteaza ceea ce alţi oameni cred despre tine, conteaza doar ceea ce crezi tu despre tine. Nu te schimba, deoarece o persoană nu te place.
    Relaţiile nu au nevoie de promisiuni, termeni si conditii. Au nevoie de doar doi oameni minunaţi, unul care poate avea încredere şi unul care poate înţelege.
    Cel mai bun mod de a spune unei fete ca o iubesti este sa stai alaturi de ea, imbratiseaz-o, pune-i capul pe inima ta si stai linistit.
    Doar pentru ca ai o inima, nu te face uman. Trebuia sa ai si sentimente in ea.
    Mai multe aici : http://www.facebookstatus123.com/
    Fundita;;)?
  • 9 Iunie 2013 22:46
    Cori55 a răspuns:
    M-am nascut sa fac fite :X..Nu sa le vad pe ale altora tongue
  • 25 Septembrie 2012 12:40
    Catalin_Irimia_1969 a răspuns:
    Daca vreti sa puneti poze pe facebook gasiti pe gogle poze si apasati pe poze care vreti cam attata pa ne mai vedem