| monycutzza a întrebat:

vreau si eu niste sfaturi. Maine implinesc o luna de cand m-am despartit de iubitul meu. Si acum imi este foarte greu fara el. M-am despartit de el pentru ca m-a mintit(ca faptul ca eu l-am rugat sa nu mai fumeze pentru ca eu nu suport tigara(si el mi-a spus de mai milte ori ca pentru mine face orice)). Si el m-a mintit in fata si nu pentru prima oara. L-am iertat de multe ori pentru ca il iubesc mult. Imi e asa de greu fara el. As vrea sa ma impac cu el dar. nu stiu parca imi e frica sa nu mai sufar si sa nu ma mai minta. As vrea sa ma apropiu de el si sa-i propun sa fin din nou impreuna(mi-a marturisit ca inca ma mai iubeste), dar nu stiu cum sa fac. (Nici eu nu stiu ce e mai bine pentru mine, sa fiu cu el sau nu). Ajutati-ma. dati-mi sfaturi cum sa ma apropiu de el. Multumesc

6 răspunsuri:
| maryy a răspuns:

Tu spui ca-l iubesti foarte mult? Inteleg, insa ceea ce nu inteleg este de ce a trebuit sa te despartii doar pentru simplul fapt ca a fumat.Eu zic ca era mai grav daca te insela.A iubii inseamna a face si sacrificii pentru persoana iubita si ai putea intelege ca nu e asa de usor sa te lasi de fumat.Cu timpul si cu ajutorul tau va reusii. Take care!winking

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

E foarte greu sa te lasi de fumat.nar trebui sai interzici asa ceva. uite, vezi?! din cauza asta v-ati despartit.oke nu suporti tigarra, dar puteai sa-i spui sa fumeze cand nu esti tu in preajma.

al ierta nu inseamna neaparat sa va impacati.acum depinde de tine,daca el a marturisit ca inca te iubeste si crezi ca relatia voastra va fi la fel ca inainte e ok, dar daca crezi ca va indepartat unul de celalalt nu cred ca mai are rost!
ppa, sper sa faci alegerea cea buna.

| MicutzaaPooh a răspuns:

Alex a spus cam tot ce era de spus. oricum nu`i mai impune asta nu o s`o faca mai ales daca are un caracter puternic si orgolios, spune`i sa nu mai fumeze de fata cu tine dar lasa`l in pace. nu strica o prietenie frumoasa...

| alaqfqafafas a răspuns:

Clar tu esti de vina.tu crezi ca e asa usor sa te lasi de fumat? chiar daca vrei nu poti.si ce asta e o minciuna? ti a facut vre un rau? fato. minciuna minciuna e aia care ai de suferit de pe urma ei.ce zici tu. faza cu tigara e.e ceva banal.nu stiu. daca iti zice ca e acasa si el de fapt este cu o fata.aia ce mai e? pacaleala din 1 aprilie? dragostea asta.te distruge nu glumalaughingSucces.

| Crivi a răspuns:

Mama ce tragedia...m-a mintit cu fumatullaughing) de si`o tragea cu cea mai buna prietena sau mai stiu eu.dar asa...a fumathappy asta e teribilismul din voi(el cu fumatu` si u cu lasatu`)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

TU esti de vina.Bine,nu mai fuma in fata ta si gata...dar in privat ce-i treaba ta ce face? In,,relatia,,rolling on the floor ta cu amantul rolling on the floor tau i-ai luat tu vreodata tigari?
Si de ce sa,, te desparti,, de el pentru o nimica toata? Tigara e viciu greu de lasat.I-ai una electronica smug si gata.

Si sa stii ca baiatul nu e papusa ta.Te-ai despartit, gata...l-ai lasat.Nu te poti juca cu ei.

Iesi la produs si gaseste-ti altu'.=)

P.S.:fara suparare ti-am scris cele de mai sus.happy:*

Te :*.