| adinel98 a întrebat:

Am o problema si sper ca voi sa ma ajutati cu cateva sfaturi! Este un baiat in scoala la mine pe care'l iubesc de 1 an si am fost cu el de 2 ori pana acum! Nu pot renunta la el.Oricat as incerca,inima nu ma lasa. Dupa ce ne'am despartit ultima oara, nu am mai vorbit din cauza ca ne'am certat.In acest timp am incercat cu alti baieti...dar niciunul nu e ca el! El este pasionat de fotbal si este in echipa scolii.Cam nepasator si timid,dar asta nu ma face sa renunt la el. Chair il iubesc enorm! Saptamana aceasta am incercat sa vorbesc cu el si i'am spus ca il iubesc,iar el a spus ca si el putin love struck Am fost foarte fericita cand am auzit asta,dar mi'e putin frica din cauza gandului ca el nu mai vrea sa fie cu mine. Asta este o parte din problema.A doua parte este aceea ca mai e un baiat care ma iubeste si eu il plac putin, dar nu ca pe celalalt.Si cu el am mai fost tot de 2 ori, iar el imi tot spune sa ne impacam si ca tine la mine! Chiar nu stiu ce sa faccrying(crying- sa ma impac cu cel care ma iubeste sau sa'l astept pe cel pe care'l iubesc? Nu vreau sa mai sufar prea mult! Sper ca ma puteti ajuta! >multumesc!:d

Răspuns Câştigător
| CelCareUmblaNoaptea a răspuns:

Greu de spus pe care sa il alegi...ideea e sa alegi odata si sa nu mai astepti. gandeste-te bine la cel care simti tu ca tine cu adevarat la tine si alege-l pe el si punct ca poate cine stie alergi dupa 2 si nu ramai cu niciunul.nu rezolvi nimic daca tot stai si nu alegi.

8 răspunsuri:
| ALXlfc a răspuns:

Aici cel mai simplu raspus este ..inima ce iti spune sa faci? ce preferi pe cineva care ' te iubeste si el putin' sau pe cineva care cu adevarat tine la tine?

| adinel98 explică (pentru ALXlfc):

Care tine cu adevarat la mine, bineinteles, dar atunci cand eu nu simt la fel e...

| ALXlfc a răspuns (pentru adinel98):

At cand tu nu simti la fel e cazul sa iti consulti inima si sa te gandesti bine ce faci inainte de a face ceva ...totul depinde numai de tine

| adinel98 explică (pentru ALXlfc):

Aseara am vorbit cu cel pe care'l iubesc si i'am spus tot ce simt, si spre fericirea mea, a spus ca si el simte la fel!love struckmultumesc pentru sfaturi

| xLyna a răspuns:

Pfff,complicata treaba, dar tu pe ala care te iubeste il iubesti si tu la fel de mult?

| adinel98 explică (pentru xLyna):

Nu la fel...

| adinel98 explică (pentru xLyna):

Nu.il iubesc mai mult pe celalalt!