| TaraXdd a întrebat:

Vreau si eu o crema buna impotriva cosurilor a punctelor negre. Fundakiss!

3 răspunsuri:
| Allrc24 a răspuns:

Iti spun din experinta. nu e bine sa folosesti creme.mai bine folosesti lotiuni.cremele sunt grase si stimuleaza productia desebum(subst unsuroasa care daca nu e curata la timp in contact cu praful si murdafia zilnica se depun si blocheaza canalele sebacee si produc punctele negre). lotiunile nu ingrasa tenul.ce mai buna lotiune este si impotriva punctelor negre dar si impotriva cosurilor este : seba med (http://www.farmaciastejara.ro/......0copy.jpg) e intr-adevar mai scumpa putin. in ju de 40 lei o sticluta.dar e foarte buna.

| Gabrielabmg a răspuns:

Stiu ca pare o prostie dar la fel am crezut si eu... Mibazonwinking dintre toate cremele pe care le-am incercat asta a fost cea mai bunawinking si aplic-o in timpul noptii pentru ca e uleioasa :*

| GirlWonder a răspuns:

Eu folosesc BlackHead Clearing de la Clean&Clear si e foarte bun.e un gel de spalat pe fata...folosesti o discheta si te dai pe fata.ustura putin putin, dar curata foarte bine. happyhappy