| lexy22 a întrebat:

Ce ati incercat impotriva cosurilor si punctelor negre si chiar a dat roade?happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Produsele de la avene sunt foarte bune pentru acnee. De asemenea, mai este gama tetraforce (gasesti pe qcosmetics), usuca orice cos si hidrareaza in acelasi timp, fara sa usuce tenul. Mai bine eviti leacurile babesti, de multe ori fac mai mult rau decat bine(vorbesc din experienta).

| kb9 a răspuns:

Spalatul de 2 ori cu apa rece, crede-ma, e atat de simplu, dar merge. Problema e mai mult in interior, totusi nu iti recomand medicamente anti-acneeice pentru ca au, multe, foarte multe efecte secundare. Daca te speli pe fata des, cu timpul o sa dispara, nu pot sa dispara mai repede decat apar, nu iti freca fata cu creme pentru ca problema nu e din exterior.

| scrigroup a răspuns:

Poti incerca:
Se amesteca 2 lingurite de malai cu un albus de ou, se întinde pe fata, se lasa sa 333u209d se usuce, apoi cu un tifon steril se freaca pielea. La sfârsit se clateste cu apa calduta.
De aici:
https://www.scritub.com/......320914.php

Si o buna ingrijire a pielii:
https://www.mediculmeu.com/......pielea.php

| Nelly101 a răspuns:

Fiecare ten e diferit si de asemenea recomandarile pot fi sau nu fibenefice pentru ten tau. Acneea si punctele negre se trateaza cu acizi, BHA patrunde adanc pentru ca are molecula cea mai mica pe cand AHA ajuta la exfolierea epidermei. Se recomanda exfolierea 1 data, 2 ori pe saptamana. Trebuie sa ai o rutina, un produs de curatat poate fi cu ingrediente active dar sa nu usuce pielea, exfoliant, serum cu niacinamida (vit B3) care ajuta la estomparea porilor, reduce sebumul, petele pigmentare si roseata, urmat de o crema hidratanta si spf intodeauna pe parcursul zilei. Poti face si o schimbare in dieta, evita lactatele si glutenul. Sper sa te ajute.

| DANPLO a răspuns:

Scapă pentru totdeauna de coșuri cu ajutorul familiei de produse Tea Tree!

Pasul 1. :
Gel de spălat pe față
Împotriva petelor pielii, acneei și punctelor negre. Îndepărtează contaminarea pielii fără a o usca.

Pasul 2!
Tonic de curățare a feței
Pentru o piele proaspătă și sănătoasă!
Adună porii și curăță temeinic șantajul și acneea.

Pasul 3. :
Cremă de față
Ajută la netezirea pielii și reglarea grăsimii acesteia?
Este foarte simplu, comanda imediat https://farmasi.ro/......unt/Create
Succes!