| Anonim1324354657687980 a întrebat:

Buna,TPU! Vreu sa ma vopsesc cu nuantatorul MOVIE COLORS ORANGE,m-ar interesa sa stiu cat de intensa va iesi culoarea pe parul saten deschis cu reflexii de blond si roscat. Eu nu doresc o nuanta foarte intensa, ci mai degraba un roscat portocaliu de tipul acesta:

https://www.google.ro/......ps?/search

Daca stiti cumva o vopsea pe baza de henna care ar reda aceasta nuanta pe parul meu,ar fi perfect.
+
alte sugestii cu privire la obtinerea acestei culori cu produsele mentionate.
Doresc sa imi raspunda DOAR PERSOANELE CARE AU INCERCAT movie colors-ul in nuanta specificata sau vopseaua pe baza de heenna care reda nuanta din imaginea de mai sus ori PERSOANELE CARE CUNOSC PE CIVEVA CARE A INCERCAT cele de mai sus.

P.S. Funda +vot pentru cel mai convingator raspuns(puteti sa imi raspundeti doar in privinta nuantatorului,doar in privinta hennei sau la amandoua, conteaza doar sa ma convingeti). Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Loredana123 a răspuns:

Am incercat si eu nunatator si din propria experienta iti spun ca:
1. Nuantatorul iti poate deschide sau inchide DOAR cu o nuanta culoarea parului. Deci daca ai parul saten si te vopsesti cu nuantator blong sau argintiu, s-a cam dai banii degeaba.
2. Pentru ati iesi o culoare de roscat,care sa se si observe trebuie sa ai un saten mai deschis... daca-l ai inchis s--ar putea sa obti doar reflexi la lumina doarelui...
Henna este la fel ca si nuantatorul,deoarece si unele nuantatoare sunt pe baza de henna,ba chiar au aceleasi proprietati de colorare ca henna.
Vorbind de culoarea parului nuantatorul are o putere de colorare mai mare decat henna. Bine inteles exista si sampon cu henna,dar nu se observa daca ai parul saten,imi pare rau sa te dezamagesc.
Daca te-ai gandit sa te decolorezi,eu nu-ti recomand mai ales daca ai si un par dificil, de exemplu cel cret sau ondulat deoarece il va arde si deteliora mai rau decat este si nu va mai sta nicicum.
Daca totusi te decolorezi,nu te decolora acasa,recomand salonul si unul bun.
Roscatul la care incerci tu sa ajung este deja unul intens,cu un nuantator pe parul saten never,never,never n-o sa-ti iasa asa.
Probabil ai crede ca fetele din inagine au avut parul saten si doar s-au vopsit sau s-au nunatat, dar spre dezamagirea ta iti spun ca NU!
Pentru a obtine acea nuanta este mult de lucru in primul rand parul trebuie decolorat, decolorat, folosit produse pentru hranirea si protejarea parului si dupa aceea vopsit cu aceea vopsea.
Ti-as recomanda saa te uiti si la niste review-uri despre aceasta vopsea deoarece nu esti singura care a incercat sa faca asta dor cu un simplu nuantaor.
Daca totusi te gandesti sa folosesti un nuantaori sa nu te astepti la rezultate uimitoare, doar la cateva reflexi si o culoare de roscat oarecum draguta.
Sper ca te-am ajuta. Sa-mi lasi vesti cu privire la ce ai facut.

| Loredana123 a răspuns (pentru Loredana123):

Si inca ceva pentru a-ti face o idee sa-r putea sa obti un saten roscat, acum depinde ce ce tip de saten ai.

| Anonim1324354657687980 explică (pentru Loredana123):

Multumesc pentru raspunsul tau. Satenul meu este deschis(nu foarte, este o diferenta de un ton intre parul meu si blondul inchis) si parul meu are deja reflexii de roscat in pigmentul sau natural, in functie de lumina soarelui parul meu se vede ori blond inchis ori un roscat mediu. Am citit mai multe review-uri la acel nuantator si o doamna a pozat nuanta ei dupa 4spalari, ea avand parul castaniu inainte sa se vopseasca si nuanta respectiva era una f placuta. De asemenea pe site-ul henna Romania(daca vrei sa te uiti), exista mai multe poze dupa vopsirea cu henna lir postate de utilizatori si culorile obtinute sunt foarte frumoase si cat de cat intense(nu sunt pe parul decolorat). Nu am de gand sa ma decolorez, pentru ca mi-ar distruge parul, cum ai spus si tu si daca vreau sa imi distrug parul ma vopsesc direct cu vopsea chimica nuanta aia si am scapat de griji. Iti multumesc inca o data ca mi-ai raspuns si as aprecia daca ai vizita site-ul henna Romania si de asemenea review-ul acesta:
http://www.allthatbeautythings.co/......olors.html
Daca te-ai uitat as vrea sa iti stiu parerea. O sa te anunt cu ce am facut.

| Loredana123 a răspuns (pentru Anonim1324354657687980):

Eu zic ca este ok, am folosit si eu acel nuantator si chiar mi-a prins, nu mi-a distrus cine stie ce parul si a durat destul de mult. Eu am folosit un roz spre mov si chiar a tinut mult si nu iesea culoare multa asa cum se intampla in cazul altor nuantuatori. Am folosit si o vopsea de la Loncolor si am fost cam dezamagita. Rezultatul a fost bun, dar dupa 2 spalari deja s-a luat si asta nu mi-a placut.