| lauboss a întrebat:

Vreu sa-mi cumpar un telefon nou si nu stiu cum s-o fac pe mama sau bunica mea sa-mi cumpere altul (nu merge cu linguseli sau plansete) plus ca am un buget de 500 de lei si nu ma lasa sa-mi cumpar (din banii mei) telefonul si zic ca nu au bani sau ca e bun si asta care il am (Samsung star va dati seama cat de bun e) sau ca daca il stric pe asta nu imi cumpara altul.Sfaturi daca aveti pls spuneti-mi ca am nevoie. FUNDA!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Note mari la scoala.

| RareşTPUro a răspuns:

Mai bine iti strangi tu (fara a cere de la bunici, parinti bani) si iti cumperi un telefon cand atingi si ai bugetul telefonului dorit!

| lauboss explică (pentru RareşTPUro):

Pai uite cum sta treaba eu nu le pot ascunde chestia asta si daca imi strang bani si imi iau telefonul o sa spuna ca de ce l-am cumparat dar ceva replici orice nu stii? Am nevoie de ajutor (si de un tel nou)

| RareşTPUro a răspuns (pentru lauboss):

Spune-le: Cat timp mi-am strans banii mei, eu nu va mai cer voua, doar daca mai primesc de la alte neamuri sau din alte parti. Imi cumpar telefonul si pe urma nu o sa imi mai trebuiasca nimic...

| lauboss explică (pentru RareşTPUro):

Pai daca imi strang bani de la neamuri ele imi spun sa le dau banii lor ca le trebuie sau ca acum de vreo 3 luni mi-au cumparat tableta si imi ajunge ce mi-au cumparat dar singura varianta care o cred eu sunt notele mari de la sfrasit de an scolar.Ce crezi?

| PreaTareღ a răspuns:

Fa rost de merite deosebite

| NaneSchizophrenia a răspuns:

Incearca sa inveti bine, si sa fie telefonul asta rasplata.happy
Bafta!