| iulyana_7229 a întrebat:

X:. Ce se mananca de post? si cand e dezlegare se tine post?batting eyelashes:X

Răspuns Câştigător
| DoodleEver2 a răspuns:

De post se mananca orice in afara de ceea ce vine de la animale (adica oua, lapte, carne, branza ) cand e dezlegare la peste nu poti manca in plus DECAT peste...

3 răspunsuri:
| Ana a răspuns:

Nu ai voie sa mananci carne, lapte, oua si branza. Iar cand e dezlegare ai voie sa mananci peste pe langa post.

| aliyna a răspuns:

Buna, poti manca orice nu e de origine animala si cand e dezlegare la peste, se tine post, dar poti manca peste.

| icemanvlad a răspuns:

Nu trebuie sa mananci lapte carnea branza oua sau tot ce are in alcatuire aceste produse...cand e dezlegare:la peste(poti sa mananci si peste)