| Nirvanaa a întrebat:

Am o mica problema.Mi se exfoliaza unghiile si nu stiu ce pot face.Un sfat va rog! Funda.

2 răspunsuri:
| ღBrunette a răspuns:

Încălzeşte puţin ulei de măsline şi ţine 5-10 minute unghiile acolo. După aceea unghiile vor avea un aspect mai îngrijit şi nu se vor mai exfolia. Lasă măcar câteva zile să respire unghiile, fără a aplica vreun lac pe ele. E recomandat ca măcar o zi din săptămână să laşi unghia liberă, fără să fie acoperită cu lac. În rest, încearcă să nu foloseşti pilă de metal, ci pilă din carton. În timp vor apărea rezultate vizibile. Succes!

| Elvina a răspuns:

Nu le mai da cu lac sau cu oja. Lasa-le sa respire. Bafta!