| mereutrista a întrebat:

Buna tuturor.am si eu o intrebare.de fapt mai multe...am avut o relatie de 4ani jumate.am trecut prin multe dar ce conta era ca ne iubeam mult.insa de vreo 2 luni ne certam mereu plangeam intruna. toate astea din cauza ca el sa apucat de drogurile alea legale si din faptul ca pe zi ce trecea imi arata ca nu-i pasa de mine nul mai interesa nimic.statea numai cu prieteni vorbea cu alte fete pe facebook.si n-am mai rezistat sa fiu cu el.ne-am despartit acum 1 saptamana.ma mai sunat sa vad ce fac etc. mie imi este foarte dor de el, inca il iubesc si am nevoie de l, cu ai mei nu prea ma inteleg simi este foarte greu doar in el aveam incredere doar pe el ma bazam.credeti ca as putea face ceva sal schimb? sa se lase de drogurile ala legale? cear trebui sa fac sa ma iubeasca din nou? sai dechid ochi? sa fim din nou impreuna. specific ca el mi-a dovedit ca nu vrea sa ne mai impacam ca nu ma mai iubeste etc.multumesc aticipat...

3 răspunsuri:
| dicualex a răspuns:

Daca a apucat pe calea "Legalelor " e greu sa-l mai "Pui pe picioare".
Din punctul meu de vedere, Esti fata, frumoasa, mai inteligenta decat el, el consuma droguri, ti-a spus ca nu vrea sa se mai impace cu tine, e clar ca nu ai cum sa-l schimbi...
Eu sunt baiat poate nu inteleg durerea pe care o porti sau poate ca pot, dar vreau sa-ti zic ca si eu am prieteni care sunt obsedati de droguri, incerc mereu sa le bag mintiile in cap, dar...

Sfatul meu. Lasa-l pe el, cauta pe altcineva, normal, care sa te iubeasca cu adevarat.

| nosparanormal a răspuns:

Nu stiu ce sa zic,,,, daca el nu isi da seama singur k nu sunt bune pentru el nu poti face nimic.iti zic lucrul asta pentru ca le-am probat si mi-au facut f rau si nu le lasam daca nu imi dadeam seama k sunt rele si pe deasupra iti spala creierul, te certzi k toata lumea si ai niste halucinatzii f mari*(poti vedea cum o kucuvea se transforma in varcolak si chestii foarte inspaimantatoare) plus de asta ti se pare suspect orice si la fel iti creezi un film in cap.e foarte urat si zii NU DROGURILOR

| nosparanormal a răspuns:

Convingel k nu sunt bune, iar cand o persoana baga prostii de alea e f usor de influientzat.zii ce vrea sa auda si fii foarte intzelegatoare.si asa impreuna o sa trecetzi peste tot.si f imp nu il certa ca mai rau faci si fal sai para rau k lea probat.mult noroc