| Ecatherine3 a întrebat:

As dori sa-i fac unei persoane apropiate acest cadou: http://imgfave.com/view/2239915
Nu am absolut nicio idee de unde sa incep,imi poate da cineva un tutorial sau daca aveti o idee cum as putea sa-l fac,multumesc, imi doresc foarte sa-i ofer acest cadou acelei persoane, multumesc. ( :

Răspuns Câştigător
| Flower02 a răspuns:

Iei un plic complet alb, iar pe una din fete vei taia o fasie lunga, cam cat tine iarba acolo in poza, si subtire. Intr-un capat desenezi unul din omuleti. Apoi, pe o foaie separata (de preferat ceva gen carton alb sau colorat) desenezi alt omulet si il decupezi. La unul din picioruse o sa infingi un un bold si deocamdata in lasi asa. Iei o alta foaie, iar pe marginea dreapta vei scrie mesajul dorit si in margine de tot vei lipi jumatate dintr-o inimioara facuta tot din carton colorat. Te intorci la omuletul decupat si in locul unde e fasia taiata, va intra boldul, si incearca sa il treci prin prima parte a plicului. Introduci in plic foaia pe care ai mesajul, si intepi aceasta foaie bu boldul din omulet. Ca sa fii sigura ca va sta acolo, prin spatele foii, in interiorul plicului, vei mai baga un bold care va ajunge cu partea ascutita tot in piciorul omuletului mobil. Apoi, cu un patent sau ceva, incearca sa indoi acest capat, astfel incat sa fie "culcat". Dintr-un carton colorat faci o iarba, o decupezi si o lipesti in zina unde e fasia taiata, ca sa nu se mai vada nici taietura, nici boldul din piciorul omuletului mobil. Si cam asta e tot. Sper ca ai inteles si ca o sa reusesti. happy

| Ecatherine3 explică (pentru Flower02):

Multumesc frumos pentru raspuns, dar nu am inteles de la aceasta parte ''Te intorci la omuletul decupat si in locul unde e fasia taiata, va intra boldul, si incearca sa il treci prin prima parte a plicului. Introduci in plic foaia pe care ai mesajul, si intepi aceasta foaie cu boldul...''astfel incat sa fie "culcat", daca nu te deranjeaza sa mai explici inc-o data acest text, te rog, multumesc.

| Ecatherine3 explică (pentru Ecatherine3):

@Am mai inteles cateva lucruri dar nu inteleg asta: Din momemt ce boldul va intra prin prima parte a plicului iar daca intep foaia pe care este scris mesajul respectiv cu boldul din omulet cum ar putea ca omuletul din stanga sa se deplaseze spre celalalt omulet?

| Flower02 a răspuns (pentru Ecatherine3):

M-am mai gandit si am incercat sa fac si eu ca sa vad daca se poate altfel. Si am gasit alta metoda. Deci:
Bagi foaia cu mesajul in plic si peste pui omuletul decupat, ca sa vezi cam unde ar veni pe foaie. Tii degetul in locul ala, iei omuletul de acolo si prin gaira aia a plicului vei pune un semn cu creionul ca sa stii unde vine omul. Scoti foaia din plic si pozitionezi omuletul pe foaie, cu baza acolo unde vine punctul, iar acolo capsezi. Acum bagi foaia cu tot cu omulet in plic, si acum incerci sa strecori omuletul prin fasia aia, astfel incat sa iasa la exterior(sa il vezi pe plic). Pui iarba (si ai grija ca capetele sa depaseasca capetele fasiei taiate, astfel incat se poti misca omuletul). Si acum apuci de jumatatea exterioara a inimii si vezi daca merge. Sper sa intelegi.

| Ecatherine3 explică (pentru Flower02):

Multumesc pentru ajutor, insfarsit am terminat. :*
http://www.flickr.com/photos/91916952@N06/8348315093/in/photostream

| Flower02 a răspuns (pentru Ecatherine3):

Vaiii, e superba :X
O sa ii placa enorm, sunt sigura. Felicitari :*

6 răspunsuri:
| Lalaloveu a răspuns:

Pai ia un plic,fa o gaura in forma de patrat aproape cat plicul, adica lasi o margine ca de tablou, lipesti iarba pe marginea de jos, apoidesenezi sau lipesti in dreapta omuletul acela (baiatul). Dupa iei o foaie si o tai cam cum este cealalta de mare, dar sa incapa foaia si desenezi in stanga fetita si dupa scrii in dreapta muah.
PS plicul sa fie din acela care se lipeste sus la lungime nu in latime. Tai partea cu care se lipeste si cand termini tragi cat e necesar ca sa ajunga unul linga altul