| Morphix a întrebat:

Buna tuturor.De curand sunt cu o fata rac iar eu sunt scorpion. Ce credeti de compatibilitatea celor 2 zodii, ati intalnit cazuri?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| camelia1812 a răspuns:

Cand Racul si Scorpionul se intalnesc formeaza o relatie care aduce impreuna doua semne foarte sentimentale. Semne ca acestea deseori se imbina bine, punctele forte ale unui partener Balansand slabiciunile celuilalt. Aceste semne au o puternica atRactie sexuala si cand se afla impreuna, temperatura din camera are tendinta sa creasca. Racul si Scorpionul au multe lucruri in comun, fapt ce face relatia foarte puternica.

Racului si Scorpionilor le place sa lucreze impreuna pentru a crea un spatiu de locuit confortabil. Racul vrea siguranta si Scorpionul vrea putere. Ambele semne sunt concentrate pe bunuri domestice. Sunt pasionati si foarte sentimentali cu privire la multe aspecte ale vietii. Se completeaza unul pe celalalt deoarece amandoi se ingrisesc de casa si sunt foarte loiali grupului familial.

Racul este guvernat de Luna si Scorpionul de Marte si Pluto. Acesta combinatie este foarte intensa datorita influentei lui Pluto, dar este un bun echilibru intre energie masculina si feminina. Cele doua semne vin din bazele relatiei umane - dragostea protectiva a Lunii si pasiunea lui Marte. Luna si Marte se inteleg foarte bine; Luna e caracterizata de crestere si renastere si Marte caracterizat de pasiunea dragostei. Racul este atras de intensitatea sentimentelor Scorpionului, iar acestuia il place faptul ca Racul il adora.

Atat Racul cat si Scorpionul sunt semne de apa. Ambele sunt semne foarte adanci, care le place oceanul; nu poti vedea niciodata fundul. Scorpionul si Racul se retrag sentimental in ei insisi, ca apoi sa iasa cu o forta intimidanta. Ei sunt foarte loiali celuilalt ca efect al dorintei comune de siguranta emotionala. Scorpionul il poate face pe Rac sa treaca de suprafata si poate invata de la el sa nu-i fie frica de sentimentele proprii. In plus, Scorpionul apreciaza pragmatismul Racului si este apreciat de catre Rac pentru gelozia lui - aceasta dovedeste ca Scorpionul il iubeste cu adevarat.

Cand isi stabilesc acelasi scop, acesta se va indeplini datorita eforturilor lor. Cu toate acestea, daca opiniile lor sunt contrare, pazea! Racul va fi primul care va instiga o cearta, iar Scorpionul va fi cel care o va termina. Deseori pare ca Racul e cel care castiga si ca este partenerul dominant, dar asta nu este intotdeauna adevarat. Nici unul dintre ei nu se va sfii sa foloseasca manipularea sentimentala pentru a se razbuna. Este important pentru acesti parteneri sa discute lucrurile mari pentru a ajunge la un compromis echitabil. Odata ce Scorpionul si Racul invata sa aiba incredere unul in celalalt, formeaza o echipa care poate indeplini orice scop prin simpla vointa. Relatia va esua doar daca cei doi parteneri nu pot trece de latura lor incapatanata.

Cel mai bun aspect al relatie Rac-Scorpion este lucrul in echipa cand se inteleg asupra scopurilor comune. Cand Racul intelege ca Scorpionul vrea o relatie de durata si ca parteneriatul este productiv sentimental, relatia va inflori. Vointa lor face ca relatia sa fie de o putere formidabila.
sper ca te-am ajutatwinking