| PykyPyky a întrebat:

Buna tuturor.
Eu sunt in clasa a 12-a si anul acesta dau BAC-ul si sunt foarte stresata din aceasta cauza.Ma gandesc tot timpul la esecuri si stiu ca nu e bine, stiu ca pot face mai mult.
Dar problema este ca nu stiu ce as putea face ca sa am mai multa incredere in mine.Ma puteti ajuta cu niste sfaturi?
Multumesc.
Dau funndita si voturi.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Stresul este un motiv care te afecteaza,care iti face rau,dar nu atat de puternic sa te controleze.Spune-ti in gand ca poti controla totul si ca esti stapana pe situatie orice s-ar intampla,si nu numai la un examen,la tot ce se intampla in viata. Daca gandesti asa,nici rezultatele nu vor intarzia sa apara si vei reusi sa fii pregatita si de asta. Daca ai pus intrebarea aceasta,inseamna ca iti dai interesul,deci ai un motiv in plus sa te bucuri pentru ca te intereseaza, ai vazut ca sunt altii care nu au niciun stres si sunt la pamant la capitolul ''scoala'''.E bine tu nu esti asa.happyToti trebuie sa trecem prin asta si prin viata.
Succes, o sa vezi ca vei reusi!
Numai bine!

1 răspuns:
| effect a răspuns:

Incearca sa fii mai calma doar stii si tu ca bacul nu e mare lucru
Din moment ce esti sigura pe tine
Si din moment ce inveti nu ti fa probleme
Oricine trece usor peste bac
Si eu incep sa mi fac griji uneori si probleme, dar incerc sa nu ma gandesc prea mult la asta:-)
Fii mai optimista si gandeste te ce frumos va fi dupa bac cand vei merge la faculta :-) big grin