| Ioana12a a întrebat:

Buna tuturor!
Incantata sa va cunosc happy
As avea si eu nevoie de sfaturile voastre. Poate chiar ma puteti ajuta in problema pe care o am. Dau funda celor mai bune sfaturi/raspunsuri!
Asta vara am cunoscut un baiat pe nume Cristi! M-am indragostit la propriu de el si pot spune ca si el m-a placut foarte mult. Am fost impreuna cinci luni de zile pana in momentul cand a trebuit sa ma mut cu studiile la Bucuresti.
Eu nu am vrut sa ne despartim, dar din cauza lipsei timpului a trebuit sa o facem. De cand ne-am despartit nu am mai vorbit, nici macar la telefon pana acum cateva seri cand m-a sunat si am vorbit (nu foarte mult), iar aseara ne-am vazut prin webcam pe messenger. Cand l-am vazut, chiar si prin camera, am simtit cum imi apar fluturasii de odinioara. Am vorbit si vrea sa ne intalnim atunci cand voi veni acasa, dar din cate am inteles are iubita de ceva timp si am o mica indoiala in ceea ce priveste intalnirea noastra. Nu stiu cum sa reactionez sad
Imi este teama sa reactionez intr-un mod ciudat...
Mi-a fost dor de el...
Voi ce spuneti? Ce ar trebui sa fac? Sigur nu il pot desparti de actuala iubita.
O seara frumoasa va doresc happy

Răspuns Câştigător

Eu zic sa mergi! Stii si tu cum sunt baietii...
Daca cu tine a fost mult timp si ti-a dat intalnire sigur te mai iubeste sau cel putin te simpatizeaza.
Oricum, nu ai ce pierde daca mergi. Daca poti, afla de la el care e faza, poate tocmai se despartea de ea sau asa ceva.
Succes!

2 răspunsuri:
| neinteresat a răspuns:

Scumpa.El are prietena, e baiat si na poate e doar o pierdere de timp sa se distreze, daca ti-a dat intalnire fii sigura ca te iubeste ca degeaba nu o faceahappy si cine stie poate intalnirea pe care o sa o aveti poate duce la ceva frumos, incearca nu pierzi nimic. Cand iubesti trebuie sa si lupti. Succes!:*

| Ioana12a explică (pentru neinteresat):

Va multumesc mult pentru sfaturi :* meritati amandoua funda straight face