| alecssandra a întrebat:

Buna tuturor! Ma numesc Alexandra, am cont de ceva timp aici deci nu e facut anume doar pentru a cere ajutor in legatura cu aceasta problema. Am o prietena pe nume Andrada, are 17 ani, in iunie, acus face 18. Era o fata plina de viata, cu, care radeai, te distrai, era imposibil sa nu te simti fericit/a in preajma ei. Viata ei era plina de contraste insa. PArintii ei sunt divortati, nu are o situatie materiala chiar buna, i-a murit cel mai bun prieten, catelul ei, si cu toate acestea nu a uitat sa zambeasca. De curand, Andrada a fost diagnosticata cu, cancer la san. Am ramas cu totii surprinsi si tristi la aflarea vestii dar ama vut cu totii o speranta ca va fi bine. A inceput chimioterapia, tine tratament si urmeaza sa fie operata. Operatia este putin cam complicata avand in vedere ca are mai multi noduli si ne este foarte teama de starea ei de dupa, dar dupa spusele medicilor, are sanse. Din pacate, toate adunate, medicamente, sedinte de recuperare au costat si inca costa destul pentru ca in Romania nu avem parte de gratuitati unde trebuie. M-am gandit, daca sunt doritori sa doneze cat poate, cat i-l tine buzunarul, oricat o suma mica in contul RO80BRDE040SV33764750400. Ea nustie ca vreau sa strang banii, am sa-i fac o surpriza. Am adunat pana acum suma de 1000 RON doar de la prieteni, parinti, mai mult pur si simplu nu s-a putut. EA nu vrea sa fie ajutata de televiziune ca ne-am gandit sa mergem la Povestiri Adevarate, romania, te iubesc! dar ea a refuzat spunand ca nu are nevoie de banii, are nevoie de dragoste sa treaca mai departe. II este rusine, nu vrea mila, vrea doar dragoste, dar noi stim, si a spus-o si mama ei este nevoie de bani! Deci, dragilor, oricat a-ti putea... sa o facem fericita, sa ii dam o sansa. Multumesc!

1 răspuns:
| Biby a răspuns:

Bună.
O să vorbesc cu părinţii mei şi poate mă lasă.
Chiar îmi pare foarte rău.