| Mia999 a întrebat:

Urmeaza sa fac 18 ani si trebuie sa schimb buletinul dar mama mea nu este în tara sa mă ia în spațiu. Casa este trecuta pe ea. Și eu stau cu bunica. Ar putea merge bunica mea care e tutore legal sa ma treacă în spațiu?(înainte casa a fost a bunicii dar a făcut acte mamei) Sau trebuie sa fie mama neaparat? Sunt nelămurita. Mulțumesc mult de răspuns!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu iti faci timp sa mergi la Evidenta Populatiei si sa intrebi? Este mult mai sigur sa afli de la ei decat sa iti spunem noi parerile noastre. Care pot fi si gresite uneori.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Sa trimita mama o procura notariala bunicii ca o imputerniceste sa o reprezinte ca proprietar si are dreptul sa te ia in spatiu.