| Alee_6805 a întrebat:

V-ati intrebat vreodata de ce iubim?

Răspuns Câştigător
| Tweetymrrr a răspuns:

Da.Crede-me mi-am pus intrebarea asta de o mie de ori. Prima oara am zis ca este ceva normal, exact ca o greseala. Apoi mi-am dat seama ca iubim cu un scop: ca sa aratam persoanei respective afectiunea si partile noastre bune big grin.Nu este un raspuns prea impresionant, dar eu pe asta l-am gasitwinking

4 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Iubim pentru a fi iubiti, pentru a fi tandri, romantici si sentimentali.

| clauss a răspuns:

Iubim ca simtim, iubim ca sa aratam iubirea fata de o persoana draga, iubim ca trebuie sa ne inmultim si iubim ca inima vrea sa iubeasca si sa fie iubita

| 4b a răspuns:

Corect MS... iubim ca sa fim iubiti!

| AngoOra a răspuns:

Iubim pentru ca altfel nu am putea trece peste multele obstacole pe care ni le rezerva viata
iubim pentru ca altfel am innebuni
singuratatea este singurul lucru prin care poti distruge definitiv o persoana
iubim pentru a vedea lumea cu alti ochi
iubim pentru a fi fericiti
iubim pentru a ii da lui Dumnezeu sansa sa ne faca fericiti prin alta pers
iubim pentru ca Dumnezeu vrea sa faca fericita si alta pers
iubim pentru ca asta este firea omeneasca; fara dragoste nici un om nu ar putea trai
IUBIM PTR A PUTEA TRAI