| xoxxxoooxo a întrebat:

Buna!
Va rog ajutati-maaaa! Dau funda!
E un baiat(cu un an mai mare ca mine) care se tine dp mine de 3 ani si nu mai scap de el(e urat cu patima)rolling on the floor)). Ce pot sa-i zic sa ma lase in pace? Ma enerveaza rau! x-(

Răspuns Câştigător
| ALEXANDRA1356 a răspuns:

Well.Stiu cum e.Si eu patesc asa cu o colega de clasa.thinking
Inora-l.happy
Nu ii spune n nici un caz ca e urat.asta ar arata cat de educata esti tu.whistling
Spune-i ca vrei sa fiti prieteni buni.mai bagi tu cevalaughing "Poate cei mai buni" cu conditia sa nu te mai stresezehappy
Daca nu ii convine.nu mai vorbi cu el.
Si la urma urmei.cum te streseaza?
Ii poti da ign. pe mess, iti poti schimba numarul, sau sa ii restrctionezi aplul.La scoala sau orunde altundeva.nu il mai bagi in seama, te faci ca nu il vezi.
Dar, nu stiu care e treaba cu el.ca am mai avzut baieti "suferind" dar o luna.doua.nu trei ani.in fine.happy. E serioasa treabalaughing
Bafta>big grin

6 răspunsuri:
| Biencush a răspuns:

Ori ii explici cu frumosul ca nu poti fi cu el, ori il iei mai tare si poate intelege. Daca nu merge nicicum, cauat-ti un iubit, sau macar cauta un prieten care sa faca pe iubitul tau, poate il descurajezi.ai grija de tine.

| anqutsel a răspuns:

Spune-i direct. Spune-i ca iti place de altul si sa te lase in puii tai in pace

| xoxxxoooxo explică:

@fAkEaNgeL, dupa 2 zile dupa ce a inceput sa ma enerveze, i-am zis ca am prieten, ca nu il plac. El nimic.
Fiti atenti:
Eu am vrut sa o intreb pe o fata daca vine duminica la film si din greseala i-am dat lui. Mi-am cerut scuze, el:vin si eu
eu: nu
El:ba da iubito:*
Eu:sa nu te mai prind ca-mi zici asa!
El:n-am voie sa iti zic asa?
Eu:nu!
@Biencush, eu, cand i-am zis ca am prieten el mai sa-l bata.Shi ma enerveaza!
@Alex, eu daca ii zic sa fim prieteni el isi ia lumea in cap. M-am dat acum vreo 2 saptamani. drept prietena mea.
El tot ma stresa ca vai sa-l iert si tampenii d-astea.Eu imi faceam temele si am zis "bine".
Si cand m-am dat eu drept prietena aia am zis in gluma ca nu are sanse la mine.@Alex, stiam de chestia cu educatiatongue. El:o sa vedem noi cine are dreptate ca deja m-am impacat cu ea.Deci nu stiu ce beepu' meu sa-i fac.
Multumesc!

| adelynaa a răspuns:

Z in fata. ce te retine? dc te enerveaza chiar asa de tare

sau z ca ai prieten sau cand te suna pune un prieten dea tau sa vb cu el sa'l ia un mic la 11 metru:->

| fAkEaNgeL a răspuns:

Pai sa ii zici ceva sa nul ranesti ca nu e bine sa iti bati joc de sentimentele altcuiva. sa ii spui ca ai prieten si ca poate pe viitor va fi cu tine si ca vreti sa ramanenti amici spune-i sa te inteleaga ca asa fac baietihappy de obicei... incerca macar

| andreiapreutesei99 a răspuns:

Cine e ala?rolling on the floor))