| geta_1120 a întrebat:

va rog mult sa imi dati si mie un sfat.de 7 ani sunt casatorita cu un tip.de 5 ani nu ne mai intelegem mai deloc.insa acum 3 ani si un pic am cunoscut un baiat de care sunt foarte indragostita dar marea problema este ca el are si 2 copii.cu mult timp in urma renuntasem la el pentru copilasi insa de o luna de zile ne vedem iar, dupa parerea mea este mai multa iubire acum.problema este ca acum 3 zile el a stat de vorba foarte serios cu mine spunandu-mi ca vrea sa ne mutam impreuna doar noi 2, la care eu am intrebat de copii si el a raspuns in felul urmator:ce crezi ca sunt singurii copii care cresc fara tata? si tu ai crescut la fel
zicand ca ma iubeste si ii este foarte greu sa mai stea fara mine.bineinteles ca si relatia dintre el si sotie este moarta.va rog din suflet daca imi puteti da macar un sfat v-as fi recunoscatoare.multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca acum renunta la nevsta si copii pentru tine, peste niste ani, poate sa apara o alta. Si pentru ea, poate sa renunte la fel de usor la tine si eventualii copii pe care i-ati putea avea impreuna. Si tot asa, omu nu e stabil, este egoist, se gindeste doar la el. Nu da doi bani pe tine si nici pe copiii lui. Vrei de la el doar o relatie temporara, sau sa intemeiati o familie. Te gindesti. Prima situatie nu-ti pune probleme. A doua insa, deja ti-a aratat ca e utopica. Cind se plictiseste de tine iti zice simplu pa pa, creste-mi copiii, eu m-am indragostit din nou big grin tongue

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mi se pare o nebunie sa fiti amandoi casatoriti si sa aveti macar ganduri la o relatie. Divortati amandoi, fiti amandoi pe picioarele voastre si dupa aceea ganditi-va la a va muta impreuna.

| anaid a răspuns:

Asta este o prostie din partea barbatului cu care vrei sa te mutiwinkingLui nu ii pasa de copii aia care in mod incidental sunt ai lui, nu sunt luati dupa stradawinkingCe tampenie ...cum sa spui frate ca au mai crescut si altii fara tata...omul asta nu merita sa se numeasca tata...sau omwinkingIar tu...hmmmmlaughing... te inteleg ca nu iti pasa de copii aia... daca nu`i pasa lui. tie ce sa-ti peselaughingDar cred ca e mai bine asa decat sa traiesti langa un monstru de tatawinking

| cioko19 a răspuns:

Prostie...

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

E usor de spus ca barbatul e superficial, egoist etc. Insa cati dintre cei de aici au o relatie moarta in care traiesc zi de zi si inima le sta in alta parte? Asta le-ar da dreptul sa vorbeasca.

Intrebarile pentru tine sunt "iubesti sau nu iubesti". Crezi in viitorul vostru? Si ai incredere in el?
Pune in balanta raspunsurile si ia o decizie.

Inspirantie, curaj si intelepciune iti doresc. Si multa iubire!

| alexdop21 a răspuns:

Eu cred ca daca isi lasa copii nici tu nici el nu meritati sa fiti parinti niciodata! Incearca sa tii copii pe langa voi si o sa fie bine! Altfel eu nu as putea traii cu gandul ca din cauza mea 2 copii or sa creasca fata mama! (in cazul meu)

| andreea8888 a răspuns:

Are o superficialitate extraordinara si iesita din comun, dupa parerea mea...deci gandeste-te ca poate, intr-o zi, vei fi si tu pusa in aceeasi situatie, sa iti cresti copiii fara tata, si culmea, sa fie chiar el cel care te lasa pentru o alta, si aceleia sa ii zica acelasi lucru pe care ti-l spune tie acum!
Vezi tu, comportamentul asta ''din iubire'', descopera alte laturi ascunse ale persoanelor, si daca el acum face un ''dus cald'' care ii convine, cand va veni cel rece, va da bir cu fugitii, deci, te poate lasa oricand in ''mijlocul strazii'!
Faptul ca ii convine, ca fii sai sa creasca fara tata, denota cata importanta au lucrurile esentiale in viata, pentru el, adica familia si copiii, iar daca asta i-a fost rasp, inseamna ca...0 are valoare fata de ceea ce are el in cap...
Alegerea este a ta, dar oricum,''nu lasa cioara din mana pe vrabia de pe gard'', poate nu o prinzi...si ramai cu buza umflata!
Pretuieste ce merita, nu superficialitatile oamenilor ce se invart in jurul nostru...
Ai grija de tine!

| sorin a răspuns:

Ma depaseste subiectul

| christabell a răspuns:

Tu deocamdata nu ai ce pierde, el insa da, dar nu-i pasa.Cum poate spune ca vor creste copii lui fara tata?! Un adevarat parinte chiar daca nu o mai iubeste pe mama lor, pe copii ar trebui sa-i iubesca si sa se implice in cresterea lor chiar daca nu mai locuieste cu ei. El nu mai este sot, dar tata ramane! Nu-i acorda incredere, te poate parasi si pe tine spunandu-ti ca s-a indragostit si iubeste pe alta.Nu pare capabil sa-si asume responsabilitati pe termen lung si nici persoana alaturi de care sa-ti refaci viata cum se spune. A zis doar sa va mutati impreuna, probabil sa vedeti daca merge relatia, daca nu...asta e! Macar stii la ce sa te astepti!

| carmi_6480 a răspuns:

Si eu cunosc pe cineva apropiat care a procedat la fel ca acel,, tata,, la ince put isi suna baietii saptaminal iar acum .anual. E o durere mare in sufletul unui copil parasit de tatalsau o sa te urasca pe vecie, daca nu-si mai iubeste nevasta lasa-l sa divorteze sa treaca un timp si tu la fel, si apoi sa hotariti ce ve-ti face si apropo crezi ca e corect fata de sotul tau ceea ca faci? viata ta e o minciuna si o sa platesti candva pentru pacatele tale.

| Jupiter a răspuns:

Daca le doresti si altora experienta prin care ai trecut tu(fara tata), atunci nu mai sta pe ganduri.

| turist a răspuns:

Ce fel de tata este cel care vorbeste de copiii lui ca de niste obiecte? Pe langa asta, peste cativa ani asa o sa vorbeasca si despre copiii vostri, sau si mai frumos, despre tine...

| Auricik a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa-si lase copii, daca va iubiti atit de tare de ce nu traiti toti 4?

| nikluky a răspuns:

Cum isi lasa actuala familie asa de usor, poti pati si tu l; a fel, adica sa te lase peste cativa ani singura cu tot cu copii, desi cred ca nu o sa mai vrea.