| Rizer a întrebat:

Buna,va rog sa ma ajutati!
Am o prietena care e foarte suparata ca-i pleaca iubitul in Anglia maine dimineata,este trista am vb cu ea la tel,aproape ca plangea,nu stiu ce sa-i mai zic am incurajat-o dar degeaba,spuneti-mi si mie ce sa-i zic! Sta departe de mine nu ma pot duce la ea,Cand incepe facultatea se muta aici in oras(sta in alt oras acum),imi pare rau pentru ea, se simte jalnic, ei au cam 2 ani impreuna,au locuit si impreuna,acum ea sta la mama ei ca e vacanta pana incp cursurile,a spus ca in seara asta va trece(iubitul ei) pe la ea sa vb! Mi-a trimis mesaj acum si m-a intrebat cum sa faca ca sa uite aceasta situatie! Nu are chef de nimic,de pc de una de alta,de iesit nu iese,mai ales acum niciatata numai iese!cryingce sa-i mai zic ca s-o incurajez? Oricum prietenul ei a plecat la munca acolo! Ea nu poate pleca cu el ca are facultatea, parintii nu o lasa, etc!

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Incuranjeaz-o si spune-i sa iasa sa se distreze cu prietenii ei de acolo. Spune-i ca te poate suna ori de cate ori ii simte dorul, cum ar putea si pe el sa-l sune. Explica-i si faptul ca daca va sta sa-l planga, nu va rezolva nimic, si ca cel mai bine e sa mearga sa se distreze ca sa-i mai treaca timpul.
Succes!