| ioanaandreeaji a întrebat:

Va rog sa`mi spune`ti si mie ceva jocuri distractive. Vineri imi tin ziua de nastere si fac 14 ani, nu stiu ce sa fac ca sa ne distram. Niste idei va rog:*

3 răspunsuri:
| Annellise a răspuns:

Draga Ioana, eu sunt instructor animator (adica: organizez petreceri pentru copii). Pentru varsta ta iti recomand sa jucati: Bim bam, un joc de atentie. Trebuie sa stati intr-un cerc si veti numara de la 1 la 30, insa vor fi capcane in loc sa spuneti numerele care contin cifra 7 adica: 7, 17 si 27 va trebui sa spuneti BIM si in loc de 10, 20 si 30 (ce contin cifra 0) veti spune BAM. TU spui 1, urmatorul din dreapta spune 2, celalalt 3, si din ce in ce mai repede, ca si cum ar rosti o singura persoana toate numerele. Cand ajungeti la 30 incepeti din nou fara intrerupere de la 1. Daca cineva se incurca sau zice gresit numarul sau BIm sau Bam iese afara din joc, urmand ca celalalt sa inceapa de la 1. Poti complica jocul ca atunci cand vei bate din palme sa se schimbe sensul. Va puteti juca jocul cu bloanele, sau portocala intre un baiat si o fata, fara sa pice, tinand obiectele fata in fata(burta), spate in spate, frunte in frunte. Puneti toti invitatii sa scrieti cate 2 provocari pe biletele, aduna toate biletelele intr-un bol si rand pe rand veti extrage cate un biletel, si indeplinind pornuca de pe biletel. Va fi distractiv daca va va pica propria pedeapsa.

| Annellise a răspuns (pentru Annellise):

Puteti sa va jucati chiar si mima, pe echipe cu punctaje happy puteti face karaoke, sau un concurs de muzica...sa cante muzica si cand e pauza sa continuati urmatorul vers. Sau sa va intreceti in `cine cunoaste cat mai multe refrenuri`? scrieti pe biletele numele si interpretul melodiilor si extrageti pe rand, daca canta refrenul corect primeste 10 puncte. Sau alta varianta: pe rand fiecare merge la calculator si pune 35 de secunde dintr`o melodie, ceilalti trebuie sa ghiceasca numele interpretului\respectiv formatiei si titlul melodiei, daca doriti sa fie si mai complicat:si numele albumului din care face parte piesa si anul debutului. Puteti face cat-walk, un mini-concurs de miss.defilati, dansati si cantati si cei din juriu va voteaza. Poti sa cumperi o panglica sau o coronita pentru cea care va castiga. Aaaa sa nu uitam de meniaito si dansul pinguinului si limbo(jocul la care trebuie sa treci pe sub esarfa lasandu-te cat mai pe spate). Sper ca ti-am fost de folos, ti-am zis jocuri si statice si de miscare, nestiind cat spatiu vei avea de ziua ta. Iti doresc sa ai petrecere minunata si nu uita: tu trebuie sa zambesti si sa fii fericita, daca tu te simti bine atunci fericirea ta va radia si asupra invitatilor tai. Astept noutati dupa ziua ta sa imi povestesti cum a fost. LA MULTI ANI si have fun! Pwp :*

| Gabor_Georgi_2000 a răspuns (pentru Annellise):

Îmi puteți spune și mie două jocuri pentru 14 ani?