| anonim_4396 a întrebat:

Buna, va rog sa nu radeti de mine sau altceva insa sunt intr-o situatie ciudata. Am implinit de curand 17 ani si am fost intr-o relatie cu un baiat de aceeasi varsta timp de 2 ani, am fost colegi in scoala generala si am fost prieteni pana cand sa fim impreuna. Acum o saptamana si ceva am aflat ca de 3 luni am aflat ca are pe altcineva, l-a vazut o colega de-a mea cu altcineva, initial nu a vrut sa recunoasca insa pana la urma a facut-o. I-am oferit absolut totul si si-a batut joc de mine, am acceptat ca avea tot felul de anturaje cu niste baieti si toate rahaturile, m-am simtit ingrozitor m-am gandit sa imi iau si zilele, insa am considerat ca nu merita. Alarteieri insa am simtit nevoia sa fac un lucru de care nu sunt neaparat mandra, sa ma razbun cumva. Am vorbit cu un baiat de 26 de ani tot de la mine din oras pe care l-am cunoscut acum un an pe un joc pe telefon si cu care nu ma intalnisem pana atunci fata in fata insa mai discutam pe Instagram imi era ca un frate cu care mai vorbeam din cand in cand pentru ca eu nu prea am prieteni stateam numai cu fostul meu si cu inca o fata (prietenul meu stia de el pentru ca nu i-am ascuns niciodata nimic). L-am chemat pe acel amic de 26 de ani sa ne vedem si i-am explicat situatia dupa care i-am propus sa se culce cu mine, a acceptat, iar apoi cu acordul lui i-am trimis fostului meu prieten pe whatsapp vreo 2 videoclipuri de cateva secunde in care faceam stiti voi..erau din acelea private care nu se pot salva, apoi l-am blocat la loc bineinteles peste tot. Ieri pe seara ma suna fostul de pe alt nr pe care nu il cunosteam si ma roaga sa ne impacam, ca i-a venit sa moara cand a vazut si asa mai departe ca se desparte de aia cu care e acum, eu i-am spus ca nu am chef de discutii si am inchis. Acum sincer nu stiu ce sa fac...sa ma impac cu el sau sa raman cu baiatul acesta de 26 de ani care am inteles ca ma place si el insa nu mi-a zis nimic pentru ca aveam prieten..Si mie imi e drag, ma face sa ma simt mult mai bine, e atent, cuminte si ai subiecte de discutat cu el plus ca m-a scos dintr-o stare in care eram distrusa complet, insa pe de o parte ma gandesc si la fostul meu...am avut atat de multe momente frumoase de atata timp, a fost prima mea dragoste imi placuse de el de cand l-am vazut prima data, va rog ajutati-ma ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Apoi, el ti-a distrus increderea, te-adus la disperare si tot vrei sa te impaci cu el? Girl, grow some balls. Nu merita.Si nici tu nu meriti deoarece dintr-un impuls copilaresc ai apelat la sex cu altul si i-ai mai si trimis online.Sunteti amandoi cam pierduti, iar din punctul meu de vedere daca va impacati totul devine si mai aiurea.Cum vei sti ca el nu te va insela din nou? Si el cum va sti ca la cea mai mica cearta nu fugi la sex cu altul? E cat se poate de nefericit sa existe trust issues si motive de reprosare.In locul vostru as lua o pauza de la relatii, pana va mai maturizati putin.

| Andrei21212 a răspuns (pentru dullcat):

Nu a fost o mica cearta...el ma insela de 3 luni si inca era cu mine pana sa aflu eu, ai dreptate, daca m-as impaca cu el e posibil sa o faca din nou

7 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu nu prea inteleg de ce ti-ai complicat asa existenta, imi pare rau.Din dorinta stupida de razbunare probabil au de suferit 3 oameni: fostul si prietena lui de care se desparte, tipul de 26 de ani care oficial are rol de pedofili si ti-a zis ca te place.Chiar merita toata drama asta? Cu un singur lucru sunt de acord: ca nu merita sa iti iei zilele pentru nicio relatie esuata.

| Sistemulxxl a răspuns:

Ne spui si ce contineau filmuletele? Chiar vreau sa stiu ipostazele care l-au innebunit.
Sfat: Nu te impaca cu el.

| Andrei21212 a răspuns (pentru Sistemulxxl):

Multumesc de sfat, apreciez, nu stiu daca are importanta prea mare ce contineau, erau 2 videoclipuri de cate 6, 7 secunde cam asa, intr-unul stateam cu spatele la camera si intr-unul faceam or... sper ca s-a inteles nu dau mai multe detalii

| Sistemulxxl a răspuns (pentru Andrei21212):

Poate ca realiza ce a... pierdut.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Andrei21212):

Culmea ar fi sa mai dai alte detalii

| Kellut a răspuns:

Buna.
De ce ai face asa ceva? Ai o varsta asa frumoasa in care ar trebuie sa iti traiesti tineretea, sa te duci la scoala, sa te plimbi...chestii de genul.
Nu sa joci drame p*rno. Stai sa ii dovedesti unui cretin ce? Ca esti usuratica? Plus cu unu care vorba lu @dullcat5678 oficial pedofil.
Parerea mea e sa treci peste si sa ii lasi pe amandoi.
Vezi de viata tanara. Ai timp de relatii mai tarziu si cu oameni ok.
Vei cunoaste mai multi oameni, nu se opresete totul la o persoana.
Succese.