| Bubbico a întrebat:

Voi ce ati alege intre iphone 5 si Samsung galaxy s 3? Ce aveti pro si contra acestor telefoane (ce dezavantaje si ce avantaje vedeti la fiecare)?

3 răspunsuri:
| andreiTheDJ a răspuns:

Eua s alege s3-ul pentru ca desi e mare e foarte bun si it da posibilitatea sa trimiti prin bluetooth si la alte telefoane...d e exemplu la iphone poti trimite doar de la ihone la iphone...nu ca asta ar fi un mare dezavantaj dar au zi sa iti iei s3
baftawinking

| yosara a răspuns:

Buna! As alege Samsung galaxy s 3 sau orice Samsung galaxy, deoarece cei de la iphone au "grabit" fabricarea acestui produs, pentru a satisface oamenii care erau practic ruinati de faptul ca nu este gata acest telefon. Insa iphone 5 este cu aproximativ 1 cm mai mare decat un iphone 4, mai subtire, mai usor, mai prost. Trecand peste faptul ca nu poti trimite fisiere altor telefoane decat daca este Iphone.
Samsung are procesorul mai mare (1400)-iphone(1000),este mai usor (133 g)-iphone (137), memoria interna 16 GB-iphone 8 GB, rezolutie pixeli 1280 x 720-iphone 960 x 640, diagonala display (inch) 4.8-iphone 3.5, tehnologie bluetooth dubla (v4.0), rezolutie senzori mai buna, rezolutii foto mai buna, la fel si rezolutia video, camera secundara mult mai buna, durata convorbire 2G: 21 ore, 3G: 11 ore-iphone 2G: 14 ore, 3G: 7ore.
http://www.emag.ro/compare/93
Sper ca te-am ajutat. succes! :)

| thedarklordvoldemort258 a răspuns:

Iphone 5 este cu adevarat mai bun decat S3 din toate punctele de vedere adica grafica calitativa, rezolutie super avansata sistem de operare foarte complex si usor de utilizat, un sunet mult mai limpede decat S3 plus calitatea fotografiilor si ar mai fi daca te intereseaza sunt si comparatii pe forumuri intre aceste 2 modele darasculta-ma pe mine am avut sute de telefoane unele de care inca nu sau auzit in tara noastra insa din experienta mea de obsedat al telefoanelor buna calitativ si destepte Iphone daca ai ocazia sa-l cumperi original din magazin este mai mult decat sublim.O zi buna.